Пандемія сприяє торгівлі людьми

Пандемія сприяє торгівлі людьми

11:16 Квітень 12, 2021

Життя 1633 4 хвилини

Magyar

В Європі епідемія коронавірусу посилила торгівлю людьми, тому уряди повинні вжити заходів, звертає увагу на проблему останній щорічний звіт Експертної групи Ради Європи із заходів стосовно протидії торгівлі людьми (GRETA).

Експертна група із заходів стосовно протидії торгівлі людьми, яка складається з 15 експертів різних галузей (юристи, правоохоронці, психологи, лікарі, представники громадськості) цього року публікує щорічний звіт уже вдесяте.

«Наслідки пандемії зробили жертв торгівлі людьми ще більш вразливими», – заявила Хельга Гаєр, очільниця Експертної групи. Згідно з документом, громадські організації, які підтримують зв’язок із жертвами, повідомили, що можуть ідентифікувати постраждалих від торгівлі людьми лише із запізненням. Це значно впливає на те, щоб ці люди вчасно опинялися в безпеці, отримали медичну допомогу та іншу підтримку, а також на ризик подальшого зловживання їхнім становищем.

Через уповільнення здійснення правосуддя, затримується і судовий розгляд цих справ, що зменшує можливість компенсації жертв. Звіт наголошує на важливості ефективної ідентифікації жертв торгівлі людьми, а також надання їм допомоги та захисту, на які вони мають право відповідно до Конвенції Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми. Цю Конвенцію ратифікували 46 із 47 членів Ради Європи, за винятком Росії. Більше того, до міжнародного договору приєдналася Білорусь, яка не є членом Ради Європи, а торік улітку офіційно висловив зацікавленість у підписанні Конвенції також Ізраїль.

Звіт наводить кілька типових прикладів, які ускладнюють становище жертв торгівлі людьми та роботу слідчих. Наприклад, у Німеччині рішення про тимчасове закриття публічних будинків та інших підприємств, які надають можливість для проституції, призвело до появи «прихованої» проституції. Владі їх набагато складніше ідентифікувати, і це посилює експлуатацію та насильство.

Значна частина жертв – це постраждалі від торгівлі людьми. В Іспанії зловмисники дедалі частіше використовують цифрові платформи, такі як Airbnb, для оренди квартир. На Мальті, після того, як у біженців були виявлені перші випадки захворювання на Covid-19, усі центри прийому та утримання мігрантів були закриті, що перешкоджало їх відвідуванню представників ООН у справах біженців та громадських організацій для надання інформації та правової допомоги.

У звіті зазначається, що біженці дедалі частіше стають жертвами торгівлі людьми. Зокрема, у Швейцарії в період із 2014 по 2017 рік ідентифікували 289 осіб, які потрапили в країну в результаті торгівлі людьми.

 (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня