Нові рекомендації від Манчестерського університету: замість дня матері «День опікунів»

Нові рекомендації від Манчестерського університету: замість дня матері «День опікунів»

12:22 Квітень 21, 2021

Життя 1628 3 хвилини

Magyar

Університети традиційно відіграють ключову роль у підготовці молоді до життя поза академічними колами. Однак сьогодні, схоже, у багатьох закладах фокус уваги дещо змінився, і набагато більше уваги приділяється методам викладання та словниковому запасу викладачів, ніж по-справжньому важливим питанням.

У Манчестерському університеті в Англії видали посібник з рекомендаціями для своїх працівників щодо використання ґендерно-нейтральної лексики.

Мета цього документа – привернути увагу працівників до фраз та виразів, які можуть виключити певні групи людей із розмови. Таким чином, у дусі гендерної рівності та прийняття, під час своїх лекцій кожен викладач зобов’язаний спілкуватися відповідно до керівних принципів, описаних в ньому.

Ось кілька прикладів:

Наприклад замість заборонених слів “літні люди”, “пенсіонер” або “люди похилого віку”, слід використовувати термін “особа старше 65 років”.

Що стосується хвороби або інвалідності, працівникам рекомендується зосереджуватись на людських навичках, а не на обмеженнях. Так, наприклад, використання слова «діабетик» більше не дозволяється, і замість «хворіє на рак», слід сказати, що людина «живе з раком».

Окрім цього, оприлюднені навчальним закладом рекомендації пропонують персоналу використовувати терміни “всі/колеги” – замість “пані та панове” чи “люди/людина” або “особа (особи) ”, а не “чоловік/чоловіки” і “жінка/жінки”.

Найрадикальніша зміна відбулася серед гендерних термінів, адже Манчестерський університет закликає співробітників використовувати гендерно-нейтральні терміни замість слів, що вказують на стать людини. Замість слів “батько” і “мати” пропонують використовувати слова “один з батьків” або “опікун”, а замість “чоловік” і “дружина” – “партнер”.

Крім того, це вже повпливає на свята, тож День матері відтепер слід називати «Днем Опікунів».

Термін “антропогенний” (створений руками людини) відтепер слід замінювати термінами “штучний” або “синтетичний”. Також роботодавцям слід використовувати словосполучення “надаємо персонал”, а не “надаємо людей”.

Виходячи з вищеперерахованих альтернатив, можна сказати, що викладачів університетів, які не погоджуються з цим посібником, попереду чекають непрості роки, оскільки невідповідні формулювання та висловлювання можуть призвести навіть до втрати посади.

Джерело:  (mandiner.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня