В Ужгороді презентували фотопроєкт з історіями жінок, які зазнали гарасменту. ФОТО

В Ужгороді презентували фотопроєкт з історіями жінок, які зазнали гарасменту. ФОТО

19:08 Травень 18, 2021

Життя 569 3 хвилини

У вівторок, 18 травня, в атріумі Закарпатської ОДА презентували фотопроєкт «Небезмежність», створений за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення.

14 жінок, які зіткнулися із сексуальними домаганнями на вулицях свого міста, у кафе, транспорті та інших публічних місцях розповідають свої історії. Деякі з них – публічні, про які читала вся країна. Як от, випадок, який стався в потязі «Маріуполь-Київ». Мова про напад і спробу зґвалтування молодої жінки. Деякі історії – надто особисті, утім крізь призму часу жінки не побоялися розповісти про них.

Автором фотопроєкту є відомий фотограф, закарпатець Валентин Кузан. Тріщини на склі, через яке зроблені світлини жінок, символізують порушення особистих меж. «Не без меж» – саме від цього походить назва проєкту, мета якого нагадати, що у кожної людини є особисті кордони, небажане порушення яких посягає на гідність та завдає психологічної шкоди.

Фотопроєкт вже був представлений у містах Києві, Харкові, Маріуполі, Мелітополі та Бердянську. Наразі – черга обласного центру Закарпаття.

Загалом фотопроєкт дуже влучно показує проблему стріт-гарасменту (сексуальні домагання у публічних місцях). Майже половина жінок в Україні стикалися з таким видом дискримінації. Про це свідчать дані опитування, яке провела дослідницька агенція Info Sapiens на замовлення Фонду ООН у галузі народонаселення.

42% опитаних жінок сказали, що бодай один раз у житті стикалися з домаганнями у публічних місцях. Більшість з них сказали, що з ними це траплялося двічі і більше разів. Постраждалими від стріт-гарасменту стають у переважній більшості жінки: результати опитування свідчать, що жінки страждають від сексуальних домагань на вулиці майже втричі частіше за чоловіків.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня