У стінах Генерального консульства Угорщини у м. Берегово відкрилася виставка робіт Міклоша Гарангозо

У стінах Генерального консульства Угорщини у м. Берегово відкрилася виставка робіт Міклоша Гарангозо

13:11 Травень 19, 2021

Життя 910 3 хвилини

Magyar

Виставка картин знаного закарпатського художника Міклоша Гарангозо відкрилася у приміщенні Генерального консульства Угорщини у місті Берегово 18 травня. Митець відомий не лише в рідному краї, але й на території всього Карпатського басейну.

Присутніх на відкритті експозиції гостей привітав Мігай Андраш Беке, перший заступник Генерального консула.

Відтак, про життя та творчість митця розповів Генеральний консул Угорщини у м. Берегово Матяш Сіладі.

«Сьогоднішньою виставкою ми вшановуємо пам’ять справжнього народного художника-пейзажиста. Серед експонованих картин є й такі, які ще не демонструвались на виставках, деякі незавершені через раптову смерть художника. Роботи живописця можна знайти в галереях Угорщини та України. Міклош Гарангозо зображує повсякденне життя, почуття, радість і смуток сільського життя глибоко пристрасним та різноманітним способом зображення. На його картинах, очевидно, проявляється повага до селянського життя та любов до праці», – повідомив Генконсул та висловив думку, що картини художника актуальні й нині та є невід’ємною частиною закарпатського образотворчого мистецтва.

Ласло Зубанич, голова Демократичної спілки угорців України (UMDSZ), у свою чергу, зазначив: «Ці картини, які ми бачимо тут, містять свідчення 1940-х та 1950-х років, коли угорський народ жив у пасивному опорі».

На відкритті виставки син митця, греко-католицький священник Міклош Гарангозо молодший розповів: «Батьки мого батька не могли прийняти талант, який він мав, але він не здався, він утілив усе те, що було в ньому. Він – приклад для мене, він показав, як користуватися подарованим нам Богом талантом».

Відкриття виставки прикрасив виступ співочого колективу берегівської Народної майстерні «Резеда».

(VE/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня