Єврокомісія: мережа «ковідних сертифікатів» уже доступна

Єврокомісія: мережа «ковідних сертифікатів» уже доступна

11:48 Червень 2, 2021

Життя 1938 4 хвилини

Magyar

Технічна система на рівні ЄС, за допомогою якої перевірятимуть елементи захисту та справжність «ковідних сертифікатів», почала свою роботу. Наразі вже сім країн під’єднані до мережі електронних сертифікатів, що запрацювала на місяць раніше, ніж було заплановано, повідомила у вівторок Європейська комісія.

Єврокомісія запропонувала запровадити європейський цифровий сертифікат вакцинації з метою створення умов для безпечного пересування між державами-членами. Указ, що передбачає функціонування порталу та можливість перевіряти сертифікат, набуде чинності з 1 липня.

Держави-члени, які провели технічні випробування й готові видавати та перевіряти сертифікати, можуть використовувати систему на добровільних засадах уже зараз. На сьогодні сім країн: Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія та Польща – вирішили приєднатися до порталу й почати видачу перших сертифікатів у ЄС.

Сертифікат є безкоштовним, має високий ступінь захисту персональних даних, доступний у цифровій чи паперовій формі. Документ надає докази того, що його власник був щеплений проти коронавірусу або здав негативний тест, або одужав від хвороби.

Сервіс порталу дозволяє перевіряти функції безпеки в QR-кодах усіх ваших ідентифікаторів. Однак особисті дані, що містяться в сертифікатах, під час подорожі країна призначення зберігати не може, а також не створюється центральна база даних на рівні ЄС. Загальний набір правил Євросоюзу дозволить приймати сертифікат, виданий в одній державі-члені, на території іншої.

Згідно з домовленістю, досягнутою між Європейським парламентом та учасниками переговорів Ради Європейського Союзу 20 травня, держави-члени повинні приймати сертифікати про щеплення вакциною, дозволеною Європейським агентством з лікарських засобів (EMA), наразі це Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca та Janssen. Кожна держава-член може схвалити рішення визнавати сертифікат про щеплення вакциною, яка була дозволена іншою державою-членом відповідно до її власної процедури або яка входить до списку вакцин Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), що отримали дозвіл на екстрене використання. Однією з них є китайський препарат Sinopharm.

Держави-члени не повинні запроваджувати такі додаткові обмеження на подорожі, як обов’язковий домашній карантин чи тестування, у відповідь на повторний спалах коронавірусу. Це може статися лише в тому разі, якщо цей захід пропорційний новому або потенційному ризику для здоров’я громадян. Таке рішення базується на існуючих наукових висновках, зокрема епідеміологічних даних Європейського центру з профілактики й контролю захворювань (ECDC), та інформує інші держави-члени і Європейську комісію принаймні за дві доби до введення обмежувальних заходів.

Регламент ЄС про «ковідні сертифікати» діятиме 12 місяців. Наявність сертифіката не буде умовою для реалізації права на вільне пересування, він не може вважатися проїзним документом. Положення про використання сертифікатів набуде чинності з 1 липня, але вимагатиме офіційної згоди Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня