Компанія Google випустила функцію для створення гендерно нейтральної мови

Компанія Google випустила функцію для створення гендерно нейтральної мови

17:36 Червень 12, 2021

Життя 841 2 хвилини

Magyar

Технологічний гігант в останньому оновленні документів Google закликає своїх користувачів застосовувати гендерно нейтральну мову.

Минулого року Google змінив внутрішнє керівництво зі стилю письма. Тепер воно доповнюється новим алгоритмом, який буде доступний усім користувачам Google документів. Таким чином корпорація хоче заохотити використання гендерно нейтральної мови, пише The Economist.

Причиною цього стало прагнення Google боротися із сексизмом. Наприклад, в англійській мові, багато назв професій належать до чоловічого роду. Тепер же під час написання слів з гендерним характером алгоритм Google документів пропонуватиме користувачам замінити їх на нейтральні альтернативи. Так, наприклад, замість policeman краще обрати police officer або ж уникати таких іменників, як chairman, що містять слово man, тобто «чоловік». Компанія, зокрема, заохочує використовувати термін person-hour замість man-hour (обсяг роботи, виконаний середньостатистичним працівником за одну годину).

У своєму оголошенні Google також додав, що введе інші стилістичні пропозиції, щоб уникати пасивного звучання або «образливих висловлювань», однак компанія ще не визначила, що саме вважатиметься образливим.

Незважаючи на те, що «сексистська мова» не належить до тієї ж категорії, що й орфографічні помилки чи граматичні відхилення, компанії дедалі частіше визнають її проблемою. Великі компанії постійно відчувають зростання тиску не лише щодо продажу їхньої продукції, а й позиції в повсякденних питаннях.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня