Великобританія скасує останні протиепідемічні обмеження згідно із планом

Великобританія скасує останні протиепідемічні обмеження згідно із планом

21:10 Червень 29, 2021

Життя 392 4 хвилини

Magyar

Уряд Великобританії не бачить підстав відкладати скасування останніх карантинних обмежень, запроваджених через епідемію коронавірусу, після закінчення терміну їхньої дії 19 липня, заявив міністр охорони здоров’я Саджид Джавід. Він підкреслив, що вакцини, які використовуються на сьогодні, такі ж ефективні в запобіганні розвитку серйозних ускладнень, викликаних штамом «Дельта», як і попередніми варіантами коронавірусу.

У лютому уряд Великобританії розробив детальний графік послаблення карантинних обмежень, призначивши чотири дати. Відповідно до нього, останні з них мали бути скасовані минулого понеділка, 21 червня. Однак прем’єр-міністр Борис Джонсон за тиждень до того заявив, що уряд відтермінував останній, четвертий крок до 19 липня через поширення надзвичайно заразного «Дельта»-штаму коронавірусу.

Саджид Джавід у понеділок, 28 червня, виступаючи в парламенті, сказав, що 19 липня залишається цільовою датою для повного скасування карантинних обмежень. Він наголосив, що нових випадків зараження в країні стає більше, але кількість смертей, спричинених COVID-19, залишається низькою.

За даними міністерства охорони здоров’я, за добу внаслідок коронавірусу померло троє людей.

Під час піку епідемії в січні у Великобританії щодня помирало понад 1800 осіб. Були й періоди, коли щодоби фіксували близько 70 тисяч нових випадків.

У понеділок міністерство охорони здоров’я повідомило про 22 тисячі нових заражень, зафіксованих протягом доби. Ці дані значно вищі, ніж фактичні щоденні показники, оскільки відомство заздалегідь заявило, що велика кількість нових випадків інфікування не була зареєстрована у вихідні через збій у комп’ютерній мережі, тому їх додали до даних понеділка.

Виступаючи в парламенті в понеділок увечері, міністр охорони здоров’я заявив, що відкладати скасування обмежень, які діятимуть до 19 липня, далі не варто, оскільки передбачити дату нульового COVID-ризику немає змоги.

«Ми знаємо, що коронавірус неможливо просто викорінити, ми повинні навчитися жити з ним», – зазначив Саджид Джавід під час свого виступу.

А відтак додав, що обмеження свобод має припинитися, бо «ми зобов’язані цим британцям, які пішли на великі жертви, щоб повернути свою свободу якомога швидше».

«Загалом та особливо з огляду на те, що епідемічні показники рухаються в правильному напрямку, 19 липня залишається терміном, установленим урядом для зняття останніх обмежень», – наголосив міністр охорони здоров’я.

Він підкреслив, що до цієї дати дві третини дорослого населення Великобританії отримають обидві дози щеплення проти коронавірусу.

За словами Джавіда, дослідження чітко показали, що дві дози вакцини настільки ж ефективні проти розвитку серйозних ускладнень, викликаних «Дельта»-варіантом коронавірусу, як і першим ідентифікованим «Альфа»-штамом.

 (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня