«Шахта» біткоїнів у США перетворила льодовикове озеро на термальний басейн

«Шахта» біткоїнів у США перетворила льодовикове озеро на термальний басейн

08:30 Липень 12, 2021

Життя 2402 4 хвилини

Magyar

Хоча майже всі читали про величезне забруднення навколишнього середовища та шкоду, якої завдав майнінг біткоїнів за останні місяці, для більшості людей ця справа залишається досить віддаленою проблемою. Утім це не так для жителів невеликого містечка в США, які скаржаться, що льодовикове озеро поблизу їхнього населеного пункту сусідня «шахта» біткоїнів фактично перетворила на термальний басейн.

«Шахта», об’єднана з газовою електростанцією, використовує воду із сусіднього озера для охолодження близько 8 тисяч комп’ютерів, які видобувають криптовалюту. Щодня на цей процес іде майже 378 мільйонів літрів (!) води, що забирає надлишок тепла, а потім повертається в річку.

За словами місцевих жителів, вода нагрівається настільки, що, коли занурюєшся в неї, складається враження, «ніби сидиш у термальному басейні». Незважаючи на те, що «шахта» має всі дозволи на роботу, люди, які живуть поруч, стурбовані тим, що її функціонування негативно вплине на екологічний баланс у регіоні.

До того ж компанія, котра керує «шахтою» біткоїнів, планує будівництво нових подібних об’єктів. Це пов’язано з тим, що наразі видобуток одного біткоїна коштує приблизно три тисячі доларів, а його вартість усе ще становить близько 30 тисяч доларів, тож прибуток виходить десятикратний.

Раніше видобуток біткоїнів засуджував, зокрема, і Білл Гейтс через забруднення навколишнього середовища та марне витрачання енергії. А відомий економіст і професійний інвестор Чарлі Мангер назвав цей процес просто огидним, а також однією з найбільших проблем людської цивілізації.

Видобуток криптовалют, який Дональд Трамп вважає лише хитрою аферою, забороняють у дедалі більшій кількості країн. Навіть Китай, що не вважається державою з найсуворішим захистом навколишнього середовища у світі, активізував зусилля з приборкання криптовалютної індустрії через надто велику шкоду, якої біткоїн завдає регіону.

Компанія, котра експлуатує «шахту» загальною потужністю 108 мегават, визнала, що температура води в процесі охолодження підвищується в середньому приблизно на 3,8°С. На думку керівництва, це не має негативного впливу на озеро, незважаючи на те, що середня температура води на відстані 15 км від «шахти» становить близько 19°С. Порівняно з цим показником вищезазначене підвищення вже можна назвати значним.

До речі, станом на початок року, обладнання компанії видобуло понад 1100 біткоїнів, загальна вартість яких за нинішнім курсом становить понад 30 мільйонів доларів.

pcforum.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня