Вчені прогнозують, що у найближчі 10 років у світі народжуватиметься на 4,7 мільйона дівчаток менше

Вчені прогнозують, що у найближчі 10 років у світі народжуватиметься на 4,7 мільйона дівчаток менше

16:40 Серпень 3, 2021

Життя 851 3 хвилини

Magyar

Пояснюють це культурою деяких країн, які надають перевагу народженню хлопчиків.

Про це повідомляє AFP із посиланням на дослідження, опубліковане у медичному журналі BMJ. Для цього міжнародна група вчених проаналізувала дані про понад 3 мільярди народжень за останні 50 років.

Науковці зосередились на 12 країнах, де диспропорція чоловіків і жінок зросла з 1970 року, та на 17 країнах, де на співвідношення чоловіків і жінок впливають соціальні чи культурні тенденції. Вони змоделювали два сценарії.

За першим — спрогнозували народжуваність за статистичними даними. Відповідно до нього, до 2030 року у світі народиться на 4,7 мільйона дівчаток менше.

У другому сценарії враховували спостереження за тенденціями та зменшенням народжуваності. Відповідно, до 2100 року у світі може народитися на 22 мільйони дівчаток менше.

Науковці зазначили, що зменшення кількості дівчат призведе до надлишку молодих чоловіків до 2030 року. А це може призвести до підвищення рівня антигромадської поведінки та насильства. Крім того, може вплинути на зменшення кількості шлюбів.

Автори дослідження пояснюють, що за останні 40 років у Південно-Східній Європі та Південній і Східній Азії зростає кількість абортів за статевою ознакою дитини. Наприклад, в Індії народження дівчинки може вважатися фінансовим тягарем. Є випадки вбивств або покидання дівчат після народження.

Організація Об’єднаних Націй називає таку практику шкідливою і вважає, що з нею потрібно боротися. Автори роботи закликали проводити освітні ініціативи, щоб зменшити кількість абортів через стать дитини.

hromadske.ua

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня