Закарпаття відвідав заступник керівника адміністрації прем’єр-міністра Угорщини

Закарпаття відвідав заступник керівника адміністрації прем’єр-міністра Угорщини

18:44 Вересень 7, 2021

Життя 1156 7 хвилин

Magyar

Заступник керівника адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Балаж Орбан 5 вересня відвідав Закарпаття з робочим візитом.

Як голова опікунської ради Фонду Mathias Corvinus Collegium, який підтримує талановиту молодь Карпатського басейну, посадовець побував, зокрема, у берегівському офісі фонду, де зустрівся з дітьми, що беруть участь у програмі «Молоді таланти». Крім того, політик відвідав Угорський дім у Мукачеві та разом із головою Закарпатської обласної ради Олексієм Петровим долучився до урочистої передачі реконструйованого в рамках урядової програми Угорщини Закарпатського обласного музично-драматичного театру. Балаж Орбан також зустрівся із заступником голови Закарпатської ОДА Іштваном Петрушкою та керівництвом Товариства угорської культури Закарпаття. Відтак виступив із лекцією на засіданні Закарпатського угорського громадянського салону.

Офіс Фонду Mathias Corvinus Collegium (МСС) у Берегові відкрився чотири роки тому. Навчатися на курсах, передбачених програмою «Молоді таланти», мають можливість діти після п’ятого класу. Конкурсний відбір проводився на минулих вихідних. «У Берегові щороку є можливість навчати 25 дітей. Цьогоріч був великий конкурс», – повідомила керівниця берегівського офісу МСС Беата Добша. Балаж Орбан оглянув нове крило приміщення, поспілкувався з дітьми, котрі проходили конкурсний відбір, а також із працівниками установи.

«Mathias Corvinus Collegium – це 25-річна інституційна система, яка забезпечує безкоштовні програми навчання для угорської молоді від 10-річного віку до завершення вишів у всьому Карпатському басейні. Програма «Молоді таланти» для дітей 10–14 років діє і тут, на Закарпатті, з центром у Берегові. Завдяки рішенню парламенту Угорщини MCC отримав значне фінансування та завдання створити мережу центрів підтримки молодих талантів, а саме 35 на території всього Карпатського басейну. Кінцева мета – десять тисяч студентів, а це означає, що ми хочемо збільшити кількість навчальних місць і на Закарпатті, зокрема створити таку можливість в Ужгороді та Мукачеві. Відповідно, ми прагнемо розширити наші програми. Наразі діють такі ініціативи, як «Молоді таланти» та «Школа громадських лідерів». А також хочемо розпочати реалізацію програми «Середня школа» й інших професійних, інтелектуальних проєктів з розвитку громад для угорців та українців. Запуск програми «Вища освіта» стане кінцевою метою після втілення в життя вищезазначених», – повідомив нашому виданню Балаж Орбан.

У Мукачеві політик відвідав Угорський дім ім. Мігая Мункачі, придбаний та відреставрований угорським урядом. Наразі тут ще триває ремонт у кількох приміщеннях. «Дуже важливо, що в Мукачеві з’явився угорський культурний центр. Сподіваюся, нам удасться реалізувати ще не один подібний проєкт, – зазначив під час огляду Балаж Орбан. – Незабаром центр наповниться життям і слугуватиме закарпатській угорській громаді, а також українсько-угорському діалогу в області».

В Ужгороді заступник міністра разом із головою Закарпатської облради Олексієм Петровим узяв участь в урочистій передачі реконструйованої за фінансової підтримки Угорщини сцени Закарпатського обласного музично-драматичного театру, а також переглянув виступ Угорського державного народного ансамблю, який виконав музично-танцювальну антологію «Кличе мене Закарпаття – по обидва боки гір».

У рамках візиту Балаж Орбан також зустрівся із заступником голови Закарпатської ОДА Іштваном Петрушкою. Крім того, провів переговори з керівниками ТУКЗ-КМКС Гейзою Гулачі та Йосипом Борто, заступниками голови організації, очільницею Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ілдикою Орос, головою Молодіжної організації ТУКЗ-КМКС Іштваном Добшою. В Ужгороді політик долучився й до засідання Закарпатського угорського громадянського салону, який влаштовують спільно Молодіжна організація ТУКЗ-КМКС і Mathias Corvinus Collegium, та взяв участь у дебатах випускників «Школи громадських лідерів».

Перед від’їздом під час прогулянки вечірнім Ужгородом Балаж Орбан в інтерв’ю нашому виданню зазначив: «Здається, у боротьбі з епідемією коронавірусу Закарпаття перемагає, що дуже відрадно. Життя повертається у звичне русло завдяки кампанії вакцинації, до якої долучилася й Угорщина. Ми вважаємо, що найважливішою зброєю в боротьбі з епідемією є щеплення. З огляду на те, що Угорщина піклується не тільки про угорську громаду області, але й представників інших національностей, які проживають тут, ми запустили програму вакцинації, доступну кожному. Сьогодні після надзвичайно успішного виступу Угорського державного народного ансамблю, гуляючи Ужгородом, ми чітко побачили позитивні наслідки цієї ініціативи, що, очевидно, відобразиться на економічному зростанні, створенні робочих місць та полегшенні життя місцевих жителів. З виступу Угорського державного народного ансамблю видно, що музика – це спільна мова, яка об’єднує різні національності на Закарпатті. Видно, що люди тут насправді не хочуть стати в’язнями геополітичних ліній розколу, вони прагнуть жити разом у мирі, безпеці та процвітанні, бо знають, що минуле, сьогодення народів Карпатського басейну та їхнє майбутнє можуть бути лише спільними. Сьогодні ми побачили чудовий виступ, який мав шалений успіх у глядачів. Думаю, Закарпаття та Ужгород потребують якомога більше таких спільних успіхів», – підкреслив наприкінці робочого дня Балаж Орбан.

Жолт Бадо/Badó Zsolt

Kárpátalja

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня