У Берегові відбулася традиційна зустріч закарпатських угорських музикантів

У Берегові відбулася традиційна зустріч закарпатських угорських музикантів

15:09 Вересень 22, 2021

Життя 486 6 хвилин

Magyar

Товариство угорської культури Закарпаття щороку проводить зустріч закарпатських угорських музикантів. Мета заходу – надати можливість музичним колективам побачитися, а також виступити перед поціновувачами популярної музики.

Цього року на сцені свою творчість представили сім музичних колективів, а завершив захід за традицією концерт зіркового гурту. Це була легендарна група Edda з Угорщини, виступ якої зібрав на берегівському стадіоні «Дружба» десять тисяч глядачів.

Зустріч закарпатських угорських музикантів відкрили Генеральний консул Угорщини в місті Берегові Матяш Сіладі та секретар з питань культури ТУКЗ-КМКС Ласло Молнар.

«Усе те, що людське слово не може сформулювати, можна передати мовою музики», – підкреслив Матяш Сіладі. Відтак він повідомив, що захід проводиться за підтримки уряду Угорщини, державного секретаріату з питань національної культури та Фонду Габора Бетлена.

«Як і класична, поп-музика також є невід’ємною частиною нашої культури. 26 років тому Товариство угорської культури Закарпаття вирішило створити платформу, де закарпатські угорські поп-гурти зможуть виступати перед великою аудиторією. Якщо захід відбувається протягом такого тривалого часу, значить, на це є попит як серед глядачів, так і музикантів. Деякі колективи цього року не погодилися виступити з огляду на вік, наприклад, гурти Harabor та Original з Виноградова, інші традиційні учасники заходу, зокрема ансамбль Sztereó та шаланківський Koktél, мають концерти в інших місцях, але й так вдалося зібрати шість закарпатських угорських колективів», – повідомив Ласло Молнар, відкриваючи захід.

Першим виступив гурт FGH, створений 15 років тому. Із п’яти членів колективу цього разу на сцену вийшли двоє – Ласло Галас, один із засновників, та його донька Дора. Вони виконали популярні ретрокомпозиції. Ласло Галас згодом розповів нам, що назва гурту складається з початкових літер засновників – Фодор, Гроуф, Галас та Гейдер. Через економічні труднощі наразі в повному складі виступають рідко, найчастіше, як і цього разу, лише вдвох. Ласло Галас має 45-річний стаж організатора культурних подій, зараз проходить курси підвищення кваліфікації в Ужгородському інституті культури і мистецтв.

Ансамбль Két kanál (дві ложки) був створений у 2010-му. Протягом 8 років Роберт Дюрко та Габор Леврінц виступали разом, але потім Габор виїхав в Угорщину, і його місце зайняв Андраш Бак – друг, колега та кум Роберта.

Родинне тріо Божарів з Галабора створив на початку 90-х років Золтан Божар-старший. Сьогодні членами колективу є його сини Золтан та Янош, а також дружина Золтана, Моріка. Найчастіше вони виступають на весіллях, але запрошують їх і на інші заходи.

«Берегсаський дикселенд-бенд» був заснований 11 років тому. Група виконує музику Нового Орлеана, а також аранжування народних пісень та відомих хітів у стилі «диксиленд». Як повідомив лідер гурту Карой Глогер, це перший їхній вихід на сцену після дворічної перерви.

Виступив і відомий на Закарпатті сімейний дует Жужанни та Яноша Бабичів «Інтеграл». На зустріч закарпатських угорських музикантів колектив прибув у розширеному форматі з бас-гітаристом Давідом Бланаром та гітаристом Тібором Понцем. Група виконала власні композиції.

Берегівський гурт Élet був створений півтора року тому. У репертуарі музикантів різні за жанром угорські, українські та російські пісні. На заході колектив виконав власні композиції. Як повідомив лідер гурту, ударник Домінік Балацкі, наразі виступають з концертами по туристичному скульптурному маршруту, в тих населених пунктах, де встановлені вироби, створені в рамках Карпатського скульптурного симпозіуму.

Завершилася зустріч закарпатських угорських музикантів виступом легендарної групи Edda з Угорщини. Навіть для організаторів заходів стало несподіванкою те, що на їхній концерт на берегівському стадіоні «Дружба» зібралося десять тисяч людей.

Перед виступом присутніх привітав голова Берегівської територіальної громади Золтан Бабяк. Він висловив вдячність Товариству угорської культури Закарпаття та іншим організаторам, а також спонсорам.

Від імені організаторів до глядачів звернувся голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС. Він, у свою чергу, подякував гурту Edda за те, що погодився виступити на Закарпатті.

На концерті група виконала свої популярні композиції. Разом із лідером колективу Аттілою Патакі їх співали всі глядачі.

(dózsa/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня