Осінній призов 2021: скільки закарпатців піде до армії

Осінній призов 2021: скільки закарпатців піде до армії

15:27 Вересень 22, 2021

Життя 848 3 хвилини

Magyar

Із 1 жовтня 2021 року в Україні стартує осінній призов на строкову військову службу. Триватиме він до 31 грудня. Підготовчі заходи до проведення призову розпочались ще 1 вересня.

До виконання завдань у зоні проведення Операції об’єднаних сил військовослужбовці строкової служби не залучатимуться, поінформував під час брифінгу заступника військового комісара – начальник сектору комплектування та призову (підготовки до військової служби) обласного військового комісаріату, полковник Юрій Величканич.

Призов буде здійснено до Збройних Сил України, Національної Гвардії, Державної Прикордонної Служби та Державної спеціальної служби транспорту України. Загальна чисельність призовників із Закарпаття – приблизно 400 осіб. Усі юнаки, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Закарпатського обласного територіального центру комплектування.

– Під час карантину призов ніхто не відмінятиме. У повному обсязі буде забезпечено ІФА-тестування призовників. Комісії будуть оснащені усіма необхідними засобами захисту. Ми всіх закликаємо вакцинуватися ще до призову, – повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк.

Призову підлягатимуть особи від 18 років до 27-ми, незалежно від того, бажають вони служити чи ні. Право на відстрочку мають тільки юнаки за станом здоров’я, особи, які навчаються для продовження профдіяльності, сімейними обставинами тощо. Вони зобов’язані до 1 жовтня надати всі необхідні документи про відстрочку чи звільнення.

Юнаки призовного віку мають вчасно, за викликом, прибувати до військових комісаріатів, а у разі неотримання повісток – прибути самостійно для уточнення облікових даних та проходження медичних оглядів протягом 10 днів із початку призову.

– Оповіщенням наразі займаються керівники підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування. Строкова служба відбувається протягом 18 місяців. Особи, які мають вищу освіту ступеня магістр, термін служби складає 12 місяців. Після того, як призовник приймається на військову службу, він отримує разову допомогу в сумі 4540 гривень, – розповів Юрій Величканич.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Христина БІКЛЯН Карпатський Об’єктив

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня