МОЗ пропонує українцям долучитися до випробування ліків проти COVID-19

МОЗ пропонує українцям долучитися до випробування ліків проти COVID-19

15:10 Вересень 24, 2021

Життя 258 2 хвилини

Magyar

Охочим українцям пропонують долучитися до клінічних досліджень медичних засобів проти коронавірусу, які зараз проходять в усьому світі. Завдяки випробуванням науковці вивчають ефективність препаратів під час лікування пацієнтів із захворюванням.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Сьогодні є 31 дослідження, до якого можна долучитися. Повний перелік є на сайті Державного експертного центру МОЗ за профілем випробування «COVID-19».

У відомстві наголошують, що рішення про можливість медичного використання ліків може бути ухвалене тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності.

Клінічні випробування допомагають виявляти та підтверджувати властивості ліків, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпечність та ефективність ліків.

«Перед тим, як залучати до тестування людей, науковці проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження та вивчають їхню специфічну активність та безпечність», — зазначили у МОЗ.

Відтак науковці проводять клінічні випробування — чотири фази клінічних досліджень. В Україні найчастіше проводять дослідження III фази, до яких залучають тисячі пацієнтів.

У відомстві зазначили, що дослідження в Україні проводять на належному професійному рівні. Це неодноразово підтверджували інспекції Управління продовольства та медикаментів США, а також Європейська Агенція лікарських засобів.

hromadske

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня