У музеї Австралії випадково виявили новий вид рідкісного хижого молюска

У музеї Австралії випадково виявили новий вид рідкісного хижого молюска

14:28 Жовтень 13, 2021

Життя 2068 3 хвилини

Magyar

Ще один вид молюсків відкрив куратор музею Квінсленду, коли розглядав колекцію дослідниці Тори Вайтгед, подаровану закладу. Вид був названий на честь експерта Amoria thorae.

Amoria thorae, новий вид хижого сімейства морських равликів, був названий на честь давньої мешканки Брісбена Тори Вайтгед, колекцію якої нещодавно передали в дар музею.

Цей вид настільки рідкісний, що вчені ніяк не можуть побачити живий екземпляр. На сьогодні він відомий лише за жменькою знахідок, які являють собою порожні раковини, виловлені в 1970-х роках у вузькому ареалі його поширення від північних районів Південного Уельсу до південно-сходу Квінсленда, пише науковий портал PhysOrg.com.

Раковина в Amoria thorae набагато менша, ніж у інших спіралеподібних м’ясоїдних молюсків. У неї кремовий колір з більш темними лініями, які утворюють хвилеподібний візерунок, що йде зверху вниз.

«Я бачив ілюстрації раковини цього морського равлика в книжці, але офіційно вона ніколи не описувалася. Уявіть мій захват, коли, фотографуючи нову колекцію, я виявив не один, а цілих два примірники цього потенційно нового виду!» – заявив куратор музею Квінсленда.

Особини були доставлені з мису Моретон з глибини 110 метрів.

Дослідник знайшов також два додаткові екземпляри, внесені до каталогу під іншою назвою. На основі цих чотирьох особин і був описаний новий вид – Amoria thorae.

Куратор Квінслендського музею доктор Джон Хілі розповів, що колекція Тори Вайтгед, яка налічує понад 200 000 видів, не тільки розширює зібрання молюсків закладу, але й допомагає міжнародній науковій спільноті в дослідженнях.

Значна частина матеріалу була знайдена Торою Вайтхед протягом 50 років в Австралії, особливо вздовж узбережжя Квінсленду, в різних місцях поширення, зокрема в мангрових лісах, на пляжах, скельних стінах і серед коралових рифів, каже Хілі.

Хижі молюски живуть по всьому узбережжю континенту. Деякі з них зустрічаються в прибережних водах південної Індонезії. Харчуються в основному іншими молюсками та голкошкірими.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня