У Берегові відкрилася виставка графічних робіт художниці Каталін Голло

У Берегові відкрилася виставка графічних робіт художниці Каталін Голло

14:30 Жовтень 13, 2021

Життя 1051 4 хвилини

Magyar

У стінах Генерального консульства Угорщини в м. Берегові 11 жовтня відкрилася виставка графічних робіт відомої угорської художниці, уродженки Закарпаття Каталін Голло.

Після привітання присутніх любителів мистецтва Генеральний консул Матяш Сіладі розповів про основні моменти життя та творчості мисткині.

Каталін Голло народилася на Закарпатті, але з 1972 року живе в столиці Угорщини, Будапешті. Освіту художниця здобула в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, її наставниками були Едіта Медвецька, Аттіла Дунчак, Гаррі Чувалов. На початку свого творчого шляху Каталін Голло паралельно займалася керамікою та графікою, проте згодом основне місце посіла саме графіка. «Стиль її робіт характеризується абстрактним мисленням і технічною різноманітністю, картини художниці ведуть у далекий внутрішній світ, де зв’язки визначаються конкретними лініями, просторовим співвідношенням частин та композиційних одиниць», – зауважив дипломат.

«За особливими формами та лініями криється глибоке послання, яке художниця формулює не безпосередньо, а залишає глядачу можливість відкрити його», – додав пан Сіладі.

«Коли стоїш перед картинами, стає цікаво, що вони відтворюють, хто їх написав. Можливо, це нариси вченого про зображення, побачені під мікроскопом, або архітектурний ескіз якогось міста з висоти пташиного польоту, або робота каліграфа, котрий розшифровує письмо невідомої людству культури. Для мене ці твори як графічні оповідання: читаючи їх, ми можемо пройнятися думками художниці», – резюмував дипломат.

Агнеш Кулін, голова Товариства угорських митців Закарпаття ім. Імре Ревеса, наголосила, що в роботах Каталін Голло з’являється авангардистський світ думок та форм, які стали справді оригінальними творами в 70-х роках.

«Зазвичай я викладаю на папері свої думки. Усе, що інші передають словами, виражаю лініями», – зізналася художниця. Каталін Голло підкреслила, що її завжди приваблювало та надихало графічне вираження, краса ліній, печерні малюнки, народне мистецтво, а простота й сила ліній вражали.

На відкритті виставки був присутній і вчитель художниці Гаррі Чувалов, який висловив захоплення творами колишньої студентки.

«Скільки ліній, стільки й форм, різних емоцій, сприйняття, спогадів, абстракцій, знаків, символів, відбитків життєвих справ, гармонії та рівноваги всесвіту…» – так колись охарактеризувала свої роботи сама художниця.

Творчість Каталін Голло про світ, про людину в ньому, її вузьке та широке оточення, які виводять на поверхню найглибший світ мисткині.

Олександра Чуга/Csuha Alexandra/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня