Грузія оновила правила в'їзду для іноземців

Грузія оновила правила в'їзду для іноземців

19:31 Жовтень 19, 2021

Життя 510 4 хвилини

Magyar

Влада Грузії уточнила правила в’їзду до країни для іноземних мандрівників.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Ехо Кавказу.

Зазначається, що зараз в країні діє спрощений режим перетину кордону для вакцинованих від коронавірусу. Також потрапити до Грузії можна й без вакцини – з негативним результатом ПЛР-тесту.

Іноземці, які подорожують повітряним транспортом з будь-якої країни, можуть в’їжджати до Грузії, пред’явивши лише довідку про вакцинацію від COVID-19 вакциною будь-якого типу (дві дози двокомпонентної вакцини або одна доза препарату Johnson & Johnson). У цьому разі в законі не прописано час, який має пройти після вакцинації.

Іноземці, які перехворіли на коронавірус за останні 6 місяців, і щеплені однією дозою вакцини (навіть до зараження), також можуть перетнути кордон Грузії. Однак у цьому разі Грузія визнає лише вакцини, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я (AstraZeneca, Moderna, Pfizer, Sinopharm, Sinovac, Johnson & Johnson), а після вакцинації має пройти 14 днів. Підтвердити зараження на коронавірус можна результатом ПЛР-тесту.

Під час перетину сухопутного або морського кордону вакцинованим додатково необхідно надати негативний результат ПЛР-тесту (англійською, грузинською та російською мовами).

Від вакцинованих не вимагають заповнення онлайн-форми.

Нещепленим від COVID-19 громадянам Грузію можна відвідати лише з негативним результатом ПЛР-тесту, проведеного упродовж 72 годин до поїздки. Туристи з таких держав можуть відвідувати Грузію: країни ЄС, Ізраїль, Туреччина, Швейцарія, Норвегія, США, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Саудівська Аравія, Катар, ОАЕ, Бахрейн, Вірменія, Азербайджан, Україна, Казахстан, Росія, Білорусь, Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан, Туркменістан, Канада, Японія, Кувейт, Китай, Південна Корея, Оман, Молдова, Сан-Марино, Монако, Сербія, Ісландія, Ліхтенштейн, Чорногорія, Андорра, Північна Македонія, Боснія та Герцеговина, Йорданія, Ліван та Ірак.

Можна скористатися як прямими, так і транзитними рейсами. Перетнути можна повітряний, сухопутний або морський кордон країни.

На третій день перебування в Грузії невакцинованим іноземцям доведеться повторно здати ПЛР-тест за свій рахунок. Штраф за відсутність тесту під час в’їзду становить 2 000 ларі (близько 600 доларів).

Нещеплені іноземці, які прибувають до Грузії, мають заздалегідь заповнити обов’язкову онлайн-форму, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адресу, номер телефону, електронну пошту тощо).

Діти віком до 10 років, які прибули з-за кордону до Грузії, звільняються від необхідності надавати на кордоні негативний результат ПЛР-тесту, а також від необхідності здати ПЛР-тест на третій день перебування в країні.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня