У США підтвердили, що фінансували дослідження коронавірусу в лабораторії Уханя

У США підтвердили, що фінансували дослідження коронавірусу в лабораторії Уханя

19:50 Жовтень 27, 2021

Життя 525 3 хвилини

Magyar

Після кількох місяців заперечення Національний інститут охорони здоров’я США (NIH) визнав, що опосередковано та фінансово підтримував дослідження у вірусній лабораторії Уханя коронавірусів, виявлених у кажанів, ідеться на сайті Yahoo News. У NIH також повідомили, що дослідження не мали нічого спільного з COVID-19. Звідки саме взявся коронавірус, досі невідомо, але одна з можливих теорій його походження полягає в тому, що він просочився з лабораторії Уханьського інституту вірусології.

Національний інститут охорони здоров’я США – це головне агентство уряду країни, яке відповідає за біомедичні дослідження. Воно фінансується за рахунок платників податків і підпорядковується Департаменту охорони здоров’я та людських служб Сполучених Штатів.

Інститут нещодавно опублікував лист із заявою про фінансову підтримку некомерційної організації Ecohealth Alliance, котра в партнерстві з вірусною лабораторією Уханя досліджувала, як зробити штами коронавірусу, виявлені в кажанів, більш заразними.

У заяві також зазначається, що некомерційна організація «не повідомляла про всі отримані результати», пов’язані з вивченням вірусу.

Раніше Національний інститут охорони здоров’я США заперечував, що фінансував дослідження коронавірусів за рахунок коштів платників податків, а тепер спростовує лише те, що роботи були пов’язані з COVID-19, який спричинив пандемію.

Коронавіруси кажанів, котрі зустрічаються в природі й вивчалися за фінансової підтримки Національного інституту охорони здоров’я США, генетично дуже відрізняються від SaRS-CoV-2 і не могли викликати пандемію, ідеться в заяві.

Те, що інститут раніше заперечував факт фінансування досліджень коронавірусу, радник президента з питань охорони здоров’я Ентоні Фаучі пояснив тим, що вони не знали всіх деталей, тож не брехали.

Хоча розвідувальні служби США почали кілька розслідувань, щоб простежити виникнення епідемії коронавірусу, на сьогодні їм не вдалося чітко визначити точне походження інфекції.

За однією з двох теорій, вірус має лабораторне походження, а за другою – інфекція передалася людині шляхом природного зараження.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня