Українські телеканали перевірятимуть на поширення фейків про COVID-19

Українські телеканали перевірятимуть на поширення фейків про COVID-19

20:11 Жовтень 28, 2021

Життя 577 2 хвилини

Magyar

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення запроваджує спеціальний моніторинг: стежитиме за поширенням у медіа фейків та дезінформації про COVID-19.

Про це повідомили на сайті Нацради.

Там уже активізували офіційний моніторинг телерадіопрограм щодо поширення дезінформації про карантинні заходи. У разі поширення інформації, яка може погіршити епідеміологічну ситуацію, регулятор застосує санкції проти ліцензіатів.

Робитимуть це на підставі статті 6 та/або 59 закону «Про телебачення та радіомовлення». Перша стаття зазначає, що телерадіоорганізації не можуть зловживати свободою своєї діяльності, друга ㅡ що організації зобов’язані поширювати об’єктивну інформацію.

Член Нацради Максим Онопрієнко заявив, що фейки під час пандемії впливають не тільки на здоров’я людей, а й на безпеку та довіру до держави загалом.

«Ми звертаємося до ліцензіатів з наполегливим проханням ретельно перевіряти джерела інформації, виконувати законодавчі вимоги щодо достовірності й об’єктивності висвітлення подій та не поширювати фейковий контент про коронавірус і вакцинацію», ㅡ сказав Онопрієнко.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня