Канадський лікар винайшов метод, як підключити до одного апарату ШВЛ одразу 9 хворих

Канадський лікар винайшов метод, як підключити до одного апарату ШВЛ одразу 9 хворих

18:53 Березень 26, 2020

Життя 5132 3 хвилини

Канадський лікар-анестезіолог Алан Готьє з окружної  лікарні Перт і Смітс-Фоллс у провінції Онтаріо, який, зокрема, отримав докторський ступінь в галузі респіраторних захворювань, вважає, що до одного апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ) можна підключати одразу дев’ятьох хворих.

          На його думку, це вирішить проблему нестачі ШВЛ в умовах пандемії коронавірусу.

          На цю ідею його наштовхнули експерименти колег із Детройта, які вони проводили ще у далекому 2006 році. Вона полягає в тому, що для підключення до апарату дев’ятьох хворих потрібно підібрати пацієнтів з приблизно однаковим розміром легенів.

          І для підключення використовуються кілька окремих шлангів.

          Колега Готьє вже поділився фотографіями встановленого вентилятора на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter, жартома називаючи Алана «злим генієм».

          Сьогодні цей твіт вже сподобався десяткам тисяч людей і, багато хто схвально прокоментував його, включаючи засновника компанії Tesla Inc. американського мільярдера Ілона Маска.

          Вже кілька тижнів експерти в галузі охорони здоров’я попереджають, що сьогодні у світі не вистачає вентиляторів для найгіршого сценарію і лікарі намагаються зрозуміти, як змусити їх медичне обладнання працювати для декількох пацієнтів.

          Із пише американське видання The Wall Street Journal, виробники апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) з початку березня намагаються збільшити випуск обладнання, яке потрібно для рятування життя пацієнтів із важкою формою пневмонії, спричиненої корона вірусом.

          Але експерти попереджають, що апаратів ШВЛ, можливо, все одно не вистачатиме, адже кількість випадків зараження Covid-19 надзвичайно швидко зростає.

          Минулої середи керівник Tesla Inc. Ілон Маск написав на своїй сторінці у Twitter, що його компанія «вироблятиме апарати ШВЛ, якщо їх бракуватиме». Пан Маск заявив, що виробляти ці апарати «неважко», проте негайно запустити їх у виробництво не вийде.

          Американські ЗМІ зокрема пишуть, що у випадку, якщо апаратів ШВЛ може не вистачити в разі різкого стрибка захворюваності в країні, то лікарям потрібно буде приймати надзвичайно складні рішення.

          Запуск додаткових потужностей для виробництва апаратів міг би полегшити кризу, проте всі експерти сумніваються у тому, чи зможуть компанії максимально швидко налагодити випуск цього обладнання.

  НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня