Що таке обсервація? І якою вона буде в Україні?

Що таке обсервація? І якою вона буде в Україні?

20:35 Березень 31, 2020

Життя 809

Magyar

Всі громадяни України, які повертаються з-за кордону, відтепер муситимуть пройти обов’язкову 14-денну обсервацію. Що ж вона передбачає та як проводитиметься?

          Українців які, до речі, щодня повертаються додому з інших країн, будуть ізолювати на 14 днів до спеціалізованих закладів. Відповідне урядове рішення було прийнято позавчора, 29 березня. Про облаштування місць перебування громадян, транспортування та медичне спостереження має попіклуватися місцева влада. А міністерство цифрової трансформації України до 5 квітня зобов’язане впровадити електронний сервіс, аби моніторити дотримання режиму, інформує Deutsche Welle.

          Медичний термін «обсервація» передбачає певні обмежувальні заходи, які попереджують поширення інфекційного захворювання. Не зважаючи на  те, що Кабмін офіційно запровадив обов’язкову обсервацію, в українському законодавстві до сьогодні немає визначення цього поняття.

          Як демонструє світова практика, зазвичай, йдеться про обмеження контактування потенційно інфікованих людей. Термін такої ізоляції відповідає інкубаційному періоду конкретного захворювання, у випадку з новим коронавірусом – це 14 днів.

          З поняттям «обсервація» українці вперше масово познайомилися після евакуації громадян із китайського Уханю. Тоді їх розмістили на Полтавщині у медичному центрі «Нові Санжари» під постійним наглядом лікарів та правоохоронців.

          За останні тижні до України уже повернулися близько 150 тисяч громадян, ще тисячі чекають на евакуацію, свідчать дані міністерства закордонних справ.  Але після перетину кордону ці люди просто розходяться по домівках і часто продовжують активно пересуватися, чим ігнорують всі передбачені заходи безпеки, при цьому наражаючи на небезпеку не тільки себе, а й інших.

          «Відповідальність самоізоляції виявилась відсутньою», – пояснив уведення примусової обсервації міністр інфраструктури України Владислав Криклій. За його словами, попри закриття кордонів, українська влада продовжить організацію спецрейсів та літаків. Натомість громадяни будуть зобов’язані дотримуватись режиму обсервації.

          Згідно з постановою Кабміну, усі особи, що відвідували країни із випадками коронавірусу, вважаються такими, що мали контакт із хворим на Covid-19, а значить потребують обсервації. Винятки стосуються водіїв та обслуговуючого персоналу вантажного транспорту, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою особою.

          Також визначено, що всі ті, хто контактували з хворим або самі хворіють без потреби госпіталізації, потребують самоізоляції. Цього терміну також немає в українському законодавстві. Такі громадяни зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими проживають, не відвідувати громадські місця. При цьому дозволяється у невідкладних випадках відвідувати магазини, аптеки та лікарні за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня