У Китаї вперше вилікували діабет завдяки стовбуровим клітинам

У Китаї вперше вилікували діабет завдяки стовбуровим клітинам

09:35 Вересень 30, 2024

Життя 454 2 хвилини

Magyar

Цукровий діабет першого типу вперше вилікувати трансплантацією стовбурових клітин, пише Nature, посилаючись на дослідження журналу Cell.

Пацієнтка почала виробляти власний інсулін менше ніж через три місяці після трансплантації стовбурових клітин. Для лікування використали стовбурові клітини жінки, які перепрограмували для відновлення роботи підшлункової залози.

«Тепер я можу їсти цукор», – коментує пацієнтка. За словами хірурга-трансплантолога Джеймса Шапіро, вдалось повністю зупинили діабет у жінки, яка до цього потребувала значної кількості інсуліну.

Дослідження, що опублікували в журналі Cell, ґрунтується на результатах окремої групи вчених з Шанхаю. У квітні вони повідомили про успішну трансплантацію острівців, що виробляють інсулін, у печінку 59-річного чоловіка, який хворів на діабет другого типу.

На діабет хворіють близько пів мільярда людей у всьому світі. Більшість з них мають діабет другого типу, при якому організм не виробляє достатньої кількості інсуліну. При діабеті першого типу імунна система людини атакує острівцеві клітини підшлункової залози, тому організм не здатен самостійно виробляти інсулін.

Трансплантація острівцевих клітин дозволяє лікувати хворобу, але донорів недостатньо, щоб задовольнити попит. Тому пацієнтам доводиться вживати імунодепресанти (препарати, які пригнічують імунну відповідь організму), щоб запобігти відторгненню донорської тканини організмом. Завдяки використанню власних тканин людини, дослідники сподіваються уникнути потреби в імунодепресантах.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня