Norvégia korlátozza a mesterséges intelligencia használatát az iskolákban

Norvégia korlátozza a mesterséges intelligencia használatát az iskolákban

20:47 Június 23, 2026

Közélet 89 2 хвилини

Українська

Norvégia szigorú szabályokat vezet be a mesterséges intelligencia (MI) iskolai használatára. Az általános iskolákban szinte teljesen megtiltják az MI-eszközök alkalmazását, a nagyobb diákok számára pedig csak korlátozottan engedélyezik.

Az új szabályok szerint az elsőtől a hetedik osztályig tanuló, 6–13 éves gyermekek általában nem használhatnak mesterséges intelligenciát a tanulás során. A 8–10. évfolyamos, 14–16 éves diákok már használhatják ezeket az eszközöket, de csak tanári felügyelet mellett.

A norvég kormány szerint a generatív MI kritikátlan használata hátráltathatja a tanulási folyamatot, és ronthatja a diákok alapvető készségeinek fejlődését. A cél ezért egyértelmű irányelvek bevezetése az iskolákban.

A tanároknak megfelelő tudással kell rendelkezniük az MI-eszközök kezeléséhez, amit az oktatási hatóság is figyelemmel kísér. A középiskolásokra viszont nem vonatkozik teljes tiltás: nekik meg kell tanulniuk felelősen használni a mesterséges intelligenciát a jövőbeli tanulás és munka érdekében.

  

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei