Kötelező evakuálást rendeltek el 12 határ menti településen Csernyihiv megyében

Kötelező evakuálást rendeltek el 12 határ menti településen Csernyihiv megyében

09:49 Június 27, 2026

Közélet 162 2 хвилини

Українська

Július 1-től kötelező evakuálást vezetnek be 12, az orosz határ közelében fekvő településen Csernyihiv megyében. A döntést a megyei védelmi tanács a katonai vezetés kezdeményezésére hozta meg – jelentette be Vjacseszlav Csausz.

Az érintett településeken a helyi önkormányzatok adatai szerint még mintegy ezer ember él, köztük 120 gyermek. A hatóságok célja, hogy a lakosságot biztonságosabb térségekbe költöztessék a fokozódó biztonsági kockázatok miatt.

A megyei vezetés közlése szerint az evakuálás minden részletét előkészítették. A lakosokat tájékoztatják a gyülekezési pontokról, rendelkezésre állnak a kijelölt útvonalak és a szükséges szállítóeszközök, valamint ideiglenes elhelyezést is biztosítanak számukra.

A tervek szerint az evakuálási műveletet két hónapon belül befejezik. A hatóságok arra kérik az érintett települések lakóit, hogy működjenek együtt a mentésben részt vevő szervekkel, és kövessék az illetékesek utasításait.

  

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei