Ünnepélyes bizonyítványátadót tartottak a Kossuth Lajos Líceum végzősei
Június 25-én ünnepélyes keretek között búcsúztatták a Beregszászi Kossuth Lajos Líceum végzős diákjait a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Egyetem átriumában. Az intézmény 45 végzőse ezen a napon vehette át érettségi bizonyítványát, lezárva ezzel középiskolai tanulmányait.
Az ünnepség méltó alkalmat teremtett arra, hogy a diákok, családtagjaik, pedagógusaik és meghívott vendégeik közösen tekintsenek vissza az elmúlt évek eredményeire és kihívásaira. A bizonyítványok átvétele egy fontos mérföldkövet jelentett a végzősök életében, akik tanulmányaik befejezésével új célok és lehetőségek felé indulnak.

Az esemény a végzősök ünnepélyes bevonulásával vette kezdetét, majd az ukrán és a magyar himnuszok elhangzása után Zseltvay-Vezsdel Emese igazgató köszöntötte a megjelenteket.

„Egy igen jelentős mérföldkőhöz érkeztünk ismét. Életetek egy fontos szakasza záródik ma le, de mint minden befejezés, ez is egy új kezdet küszöbe, egy új, nagy fejezet elindítója. Itt ma véget ér a felhőtlen gyermekkorotok, átléptek a felnőttek világába, ahol már minden döntésetekért és cselekedetetekért nektek kell felelősséget vállalni. A szülők még ott állnak mellettetek, lehetőségeik szerint továbbra is támogatnak majd, de a gondtalan gyermekkorból immár kiléptek” – fogalmazott az intézményvezető.
Mely pillanatban válunk gyermekből felnőtté? Nem tudhatjuk pontosan, de azt igen, hogy nem köthető életkorhoz, sem érettségihez. Mostanra mindenki túl van a továbbtanuláshoz szükséges vizsgákon, van aki örül, van aki kicsit csalódott: többre számított. Az élet már csak ilyen: hol kegyes, hol kevésbé az. Én mégis azt mondom, az első buktatóknál nem szabad feladni. Mindig próbálkozni kell új tervekkel, új megoldásokkal és felemelt fejjel meghódítania világot, megvalósítani önmagatokat
– tette hozzá.

Az ünnepséget megtisztelte jelenlétével Balogh György, beregszászi magyar konzul is, aki a külképviselet üdvözletét tolmácsolta. Mint mondta, míg egy-egy szakmai vizsga csupán egy rövid pillanat teljesítményét méri, az érettségi bizonyítvány hosszú évek munkáját, erőfeszítéseit és aggodalmait tükrözi. A konzul külön kiemelte azt a stílusos és elegáns gesztust, amivel a líceum diákjai személyesen keresték fel a konzulátust a meghívóval:
Ezzel a gesztussal mindent elárultak önmagukról, az intézményükről, a Kossuthról, ami felnevelte önöket. […] Legyenek tudatában, hogy minden gesztusnak felnagyított jelentése van. Ha valamit megtettek, az nemcsak önöket jellemzi, hanem azokat is, akiket képviselnek: szülőket, iskolát, nemzetet.

A rendezvényen felszólalt Győrffy Ágnes igazgatóhelyettes, egykori alsó tagozatos tanítónő is, aki felidézte a 11 évvel ezelőtti indulást, amikor még több mint harminc kisdiák cipőfűzőjét kötötte be. Az évfolyamnak nem mindennapi történelmi viharokban kellett helytállnia: a pandémia miatti online oktatás után a háborús helyzet minden gondjával és bajával kellett megküzdeniük a mindennapokban.
„Kollégáimmal mindig azon voltunk, hogy ne csak oktassunk benneteket, hanem olyan értékeket is átadjunk számotokra, amelyeket nem lehet osztályozni: becsületességet, tisztességet, figyelmességet, hálát, szeretetet és hitet. Mindezek nélkül nem érdemes megélni a mindennapokat” – fogalmazott, hozzátéve: „Nem az a baj, ha hibáztok, az természetes. A gond ott kezdődik, amikor nem tesztek meg mindent azért, hogy tanuljatok a hibákból.”

Ezt követően Zseltvay-Vezsdel Emese igazgató és Nagy Irén igazgatóhelyettes adták át a megérdemelt bizonyítványokat a 45 végzős diáknak. A köszönetnyilvánítások során File Barbara és Bidzilja Ramóna a diákok nevében mondtak hálás szavakat szüleiknek, míg a szülői közösség képviseletében Pataki Marianna tolmácsolta a családok köszönetét.

Az ünnepséget színes kulturális műsor tette még emlékezetesebbé: a vendégek Seres Tímea és Seres Leila énekes produkcióját, Fegyáj Nikol táncelőadását, valamint a 11. osztályosok dinamikus salsa táncát élvezhették. Majd a két végzős osztály egy különleges videós összeállítással ajándékozta meg a jelenlévőket, amiben az elmúlt 11 év legszebb, legviccesebb közös emlékeit gyűjtötték egybe.

Az esemény lezárásaként és a bizonyítványosztó hagyományos fénypontjaként a friss végzősök a város főterén előadott keringővel búcsúztak alma materüktől.
(Kun Viktória/Kárpátalja hetilap)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás