Március 15-i megemlékezés a podheringi emlékműnél (videó)
Március 15-én a kárpátaljai magyarság egy része Munkácson, a podheringi emlékműnél hajtott fejet az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hősei előtt. A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség megemlékezésén a helyi magyar közösség képviselői gyűltek össze, hogy közösen tisztelegjenek a szabadságharc emléke előtt. A podheringi emlékmű annak az 1849. április 22-i ütközetnek állít emléket, amikor magyar és ruszin nemzetőrök, honvédek és népfelkelők közösen állították meg a császári csapatok előrenyomulását. A helyszínen Korolyova Erzsébet, a KMKSZ Munkácsi Alapszervezetének elnöke köszöntötte az egybegyűlteket, hangsúlyozva: a szabadságharc eszméje ma is erőt ad a kárpátaljai magyarságnak.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás