Irán cáfolta, hogy beleegyezett volna a NAÜ ellenőreinek meghívásába
Az iráni külügyminisztérium tagadta J. D. Vance amerikai alelnök azon kijelentését, miszerint engedélyezné a NAÜ ellenőreinek visszatérését az ország nukleáris létesítményeibe – jelentette a BBC.
Az iráni külügyminisztérium az állami médiának azt nyilatkozta, hogy Teherán nem tett „semmilyen új kötelezettségvállalást” a nukleáris ellenőrzésekkel kapcsolatban.

A svájci tárgyalásokat követően Vance bejelentette, hogy megállapodást kötött Teheránnal a nemzetközi ügynökségek ellenőrzésének visszaállításáról. Állítólag ez volt az egyik feltétele annak, hogy Washington 60 napra feloldja az iráni olajra kivetett szankciókat – a másik a Hormuzi-szorosban való hajózás szabadsága volt.
Vance elmondása szerint a NAÜ-vel kötött megállapodás értelmében várhatóan ezen a héten folytatódik a misszió, és a tárgyalások az ellenőrökkel azonnal megkezdődnek. Irán azonban ragaszkodik ahhoz, hogy nem tett új kötelezettségvállalásokat. A nézetkülönbségek közepette Donald Trump amerikai elnök ismét azzal fenyegetőzött, hogy „megteszi, amit kell”, ha Irán „nem elkötelezett a megállapodás mellett, és nem viselkedik megfelelően”.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás