Idén is lesz „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem” akció (videó)
Minden nehézség ellenére a jövőbe vetett erős hittel és bizakodással az idén is útjára indul a „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem adománygyűjtő kezdeményezés – áll a Pro Agricultura Carpatika Alapítvány közleményében. Az akció szervezésében kiemelt szerepet vállalnak a KMKSZ és alapszervezetei, a történelmi egyházak és más civil szervezetek. A kárpátaljai gazdatársadalom, cégek, szervezetek tavaly 96 tonna 729 kilogramm termény adománnyal támogatták a kedvezményezett intézményeket. Az idén a cél, hogy minden időjárási viszontagság, a háborús károk ellenére meghaladják ezt a mennyiséget. A gyűjtés 2026. július 1-én indul. A gyűjtőpontok helyszínei a megszokottak: a Péterfalvai Református Líceum, a Kárpátaljai Református Egyház Diakóniai Központja, a Nagydobronyi Irgalmas Samaritanus Református Gyermekotthon, a Kárpátaljai Szent Márton Karitász, a Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum. A búzaösszeöntő ünnepségre 2026. augusztus 1-én délelőtt 10 órai kezdettel kerül sor Nagydobronyban, az Irgalmas Samaritanus Református Gyermekotthon területén.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás