Idén is lesz „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem” akció (videó)

Idén is lesz „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem” akció (videó)

15:35 Június 24, 2026

Közélet 31 2 хвилини

Minden nehézség ellenére a jövőbe vetett erős hittel és bizakodással az idén is útjára indul a „Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem adománygyűjtő kezdeményezés – áll a Pro Agricultura Carpatika Alapítvány közleményében. Az akció szervezésében kiemelt szerepet vállalnak a KMKSZ és alapszervezetei, a történelmi egyházak és más civil szervezetek. A kárpátaljai gazdatársadalom, cégek, szervezetek tavaly 96 tonna 729 kilogramm termény adománnyal támogatták a kedvezményezett intézményeket. Az idén a cél, hogy minden időjárási viszontagság, a háborús károk ellenére meghaladják ezt a mennyiséget. A gyűjtés 2026. július 1-én indul. A gyűjtőpontok helyszínei a megszokottak: a Péterfalvai Református Líceum, a Kárpátaljai Református Egyház Diakóniai Központja, a Nagydobronyi Irgalmas Samaritanus Református Gyermekotthon, a Kárpátaljai Szent Márton Karitász, a Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum. A búzaösszeöntő ünnepségre 2026. augusztus 1-én délelőtt 10 órai kezdettel kerül sor Nagydobronyban, az Irgalmas Samaritanus Református Gyermekotthon területén.

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei