Aktuális (2026.06.25) A magyar tannyelvű oktatás jövőjét vitatták meg Beregszászi Kistérségben (videó)
A hatályban lévő jogszabályok értelmében szeptember 1-től az állam nem finanszírozza a 45 tanulónál kevesebb létszámmal rendelkező oktatási intézményeket. Ez azt jelenti, hogy a gimnáziumokat leminősítik, vagyis megszűnnek a felső tagozatos osztályok, és csak az elemi iskola működését támogatja az állami költségvetés. Az elvándorlás és a demográfiai krízis miatt jelentősen csökkent az iskolákban a növendékek száma, emiatt számos, magyar tannyelvű középfokú oktatási intézmény további működése került veszélybe a Beregszászi Kistérségben. A helyzet tisztázása és a megoldáskeresés céljából a lakossági fórumot tartottak a régió 4 településén: Orosziban, Csetfalván, Haláboron és Gecsén.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás