Kötelező evakuálást rendeltek el 12 határ menti településen Csernyihiv megyében
Július 1-től kötelező evakuálást vezetnek be 12, az orosz határ közelében fekvő településen Csernyihiv megyében. A döntést a megyei védelmi tanács a katonai vezetés kezdeményezésére hozta meg – jelentette be Vjacseszlav Csausz.
Az érintett településeken a helyi önkormányzatok adatai szerint még mintegy ezer ember él, köztük 120 gyermek. A hatóságok célja, hogy a lakosságot biztonságosabb térségekbe költöztessék a fokozódó biztonsági kockázatok miatt.

A megyei vezetés közlése szerint az evakuálás minden részletét előkészítették. A lakosokat tájékoztatják a gyülekezési pontokról, rendelkezésre állnak a kijelölt útvonalak és a szükséges szállítóeszközök, valamint ideiglenes elhelyezést is biztosítanak számukra.
A tervek szerint az evakuálási műveletet két hónapon belül befejezik. A hatóságok arra kérik az érintett települések lakóit, hogy működjenek együtt a mentésben részt vevő szervekkel, és kövessék az illetékesek utasításait.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás