Lettországban év végéig a fokozott határbiztonság meghosszabbítását tervezik Fehéroroszországgal
A lett belügyminisztérium azt fogja javasolni a kormánynak, hogy december 31-ig hosszabbítsa meg a fokozott határbiztonsági rendszert Ludza, Kraslav, Augšdaugava és Rēzekne megyékben, valamint Daugavpils megyében, tájékoztatott a Delfi.
A belügyminisztérium szerint továbbra is fokozott biztonsági kockázatok állnak fenn a keleti határ menti régiókban, elsősorban az államhatár illegális átlépési kísérletei miatt. A legnagyobb migrációs nyomás, mint korábban, a lett-fehérorosz határra nehezedik.

Azt is megjegyzik, hogy továbbra is fennáll a hibrid fenyegetések és a provokatív cselekmények valószínűsége, valamint a csempészet és más típusú határokon átnyúló bűnözés kockázata. Harmadszor, biztosítani kell az illetékes szolgálatok folyamatos készenlétét – hangsúlyozta a Belügyminisztérium.
A tárca szerint a nem meghatározott helyeken való behatolás megakadályozása és az illegális határátlépési kísérletek megelőzése érdekében meg kell hosszabbítani a fokozott határbiztonsági rendszert. Jelenleg ez a rendszer június 30-ig van érvényben – áll a közleményben.
A jelentések szerint idén már 6362 illegális határátlépési kísérletet akadályoztak meg.
A lett állami határőrség tavaly 12 046 illegális határátlépési kísérletet hiúsított meg a lett-fehérorosz határon.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás