Fehéroroszországban mobilizációs gyakorlatok kezdődtek meg a Grodnói régióbeli hadkiegészítő parancsnokságok részvételével, számolt be az ország védelmi minisztériuma.
Megjegyezték, a Grodnói régió hadkiegészítő parancsnokának rendelete értelmében az Oszmjani járási hadkiegészítő parancsnokság június 20-án megkezdte a hadkötelesek értesítését az ellenőrzésre és a regisztrációs adatok egyeztetésére. Az intézkedések részeként mintegy kétezer állampolgár értesítését tervezik.
Június 21-én a régióban megkezdte működését egy előzetes, a hadköteleseket begyűjtő pont, ahol a tartalékosokkal kapcsolatos információkat ellenőrzik. A belarusz védelmi minisztérium jelentése szerint az ellenőrzés több szakaszban zajlik majd, és július 2-ig tart.
A belarusz fél hivatalos verziója szerint az intézkedéseket egy mobilizációs gyakorlat részeként hajtják végre, és céljuk a hadköteles férfiak regisztrációs adatainak frissítése.
A minisztérium kijelentette, hogy a behívó értesítést kapó állampolgárok megértéssel és kötelességtudattal kezelik az ilyen intézkedéseket.
🇧🇾 Mass conscription is taking place in the military departments in Belarus
🔹 In the city of Grodno and other western cities of Belarus, women are widely reporting urgent summons and men being "taken directly from their workplaces." According to local women, men are taken for… pic.twitter.com/fF5DBI7ohe