Вчені, які були змушені покинути Україну, можуть проводити дослідження в іспанських університетах
Іспанські університети надають підтримку та можливість проводити наукові дослідження для вчених, які були змушені покинути Україну.
Один з українських науковців Олександр Козачок повідомив Euronews, що Харківський науковий центр, де він працював, протягом десятиліть співпрацював з Іспанією. Існуючі напрацювання тепер лягли в основу поточної ініціативи.
Олександр Козачок вважає, що умови для наукових досліджень в Україні були хорошими, але впевнений, що у Мадридському університеті (CIEMAT) зможе працювати в ще кращих умовах.
Із відповідною ініціативою виступила Іспанська національна лабораторія термоядерних реакцій.
Директор установи Карлос Ідальго пояснює, що ситуація вчених, які виїхали з України, складна, адже вони були змушені все покинути.
Планується, що українські вчені, які розпочинають дослідження в Мадридському університеті, залишаться в іспанській столиці на рік, після чого зможуть повернутися на батьківщину, коли дозволять умови.
Репортер Euronews Карлос Марласка каже, що до цього участь у дослідницькій співпраці з Іспанією брали і російські вчені, але через воєнну агресію агресію були витіснені з більшості європейських проєктів.
Українських вчених у Європі об’єднує платформа «Наука для України».
Альберт Палу, координатор платформи в Іспанії, наголошує, що професійні біографії українських дослідників дуже хороші, їхні навички та знання є конкурентоспроможними в Європі, тому під час перебування в Іспанії вони можуть отримати пропозиції з інших країн. Від Швейцарії вже надійшов один запит.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися