Угорщина доставила на Закарпаття медичні засоби на суму 210 мільйонів форинтів
Уряд Угорщини в рамках Програми «Hungary Helps – Угорщина допомагає» доправив на Закарпаття медичні засоби на понад 200 мільйонів форинтів. Гуманітарний вантаж, який відправили в середу зранку з медичного складу з м. Пілішверешвар, в обід уже перетнув українсько-угорський кордон біля Чопа. Про намір відправити 30 піддонів ліків та низку медичних засобів, зокрема інфузійні помпи, аптечки та перев’язочний матеріал, минулого тижня під час візиту на Закарпаття повідомив Державний секретар, відповідальний за реалізацію урядової Програми «Hungary Helps» Трістан Азбей.
Під час пресконференції, яку провели з нагоди передачі вантажу, на закарпатський центральний гуманітарний хаб прибули 3 із 5 вантажівок із гуманітарною допомогою.
– Частину вантажу надало Міністерство людських ресурсів, це лікарські засоби та медикаменти, які залишаться на Закарпатті. Ліки надали з угорського Covid-фонду, а важливі медичні засоби, які вкрай потрібні у нинішній ситуації, були виділені зі стратегічного резерву системи охорони здоров’я, – повідомив генеральний директор Агентства «Hungary Helps» Пейтер Ковач-Піфка.
Зазначалося, що, крім медикаментів, решта вантажу складається із засобів гігієни та продуктів харчування, які Угорська екуменічна служба допомоги доставила на Закарпаття також у рамках Програми «Hungary Helps».
– Частина цих продуктів буде використана тут, на Закарпатті, у Берегові та в Ужгороді, решта буде доставлена в інші області України, зокрема у місто Запоріжжя, – наголосив Пейтер Ковач-Піфка.
Очільник Угорської екуменічної служби допомоги Ласло Легел повідомив, що масштабна гуманітарна акція «Угорщина допомагає» продовжується, реалізувати її угорський уряд доручив благодійній організації.
– Із нинішньою доставкою кількість вантажівок, доправлених нами в Україну, перевищила пів сотні. Йдеться про дуже велику суму. Ця масштабна гуманітарна акція триватиме. Наразі ми працюємо в 7 областях країни, тобто, це не тільки Закарпаття, а вся Україна. Тому наша організація відкрила офіс у Львові й незабаром ми відкриємо представництво в Києві, щоб допомагати регіонам, які були відвойовані українською армією. Там проживає обмежена кількість населення, ці населені пункти потрібно привести до ладу, щоби люди могли якнайшвидше повернутися не тільки із Закарпаття, але й з Угорщини та інших європейських країн. Ми були також у Бучі, доставили туди гуманітарну допомогу, про що домовилися з керівництвом міста. Ці акції ми будемо продовжувати і надалі. Я особисто був у цих регіонах. До Запоріжжя ми також змогли доставити 24 тонни гуманітарного вантажу, цього тижня привеземо ще одну партію допомоги в це місто.
Частину з нинішнього вантажу залишаємо на Берегівському складі, звідки гуманітарну допомогу доставляють у 220 пунктів розміщення вимушених переселенців, які створені на базі шкіл, садочків, Будинків культури. Що можна зробити, Угорщина і ми, як благодійна організація, робимо, – наголосив директор – голова Угорської екуменічної служби допомоги.
Він також подякував усім, хто допомагає їхній роботі в Україні. За словами Ласло Легела, він зустрічався з багатьма керівниками міст, областей, і скрізь дуже добре ставлення, усюди допомагають у роботі організації.
– Хороша координація надзвичайно важлива. Ми ніколи не веземо вантаж просто так, завжди вивчаємо потреби, ведемо переговори, узгодження, – підсумував Ласло Легел.
Перший заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький підтвердив, що допомога з Угорщини прибуває не вперше.
– Сьогодні ми отримали вантаж від Екуменічної служби допомоги та угорського уряду в рамках Програми «Угорщина допомагає». Медичні засоби на загальну суму близько 17,5 мільйона гривень будуть розподілені згідно з потребами. Загалом ми вже отримали близько 1500 тонн гуманітарної допомоги з Угорщини, за що ми дуже вдячні, – підкреслив керівник краю. За його словами, практично кожна вантажівка має обумовлений пункт призначення, допомога буде доставлена туди, де вона найбільше потрібна.
Заступник голови Товариства угорської культури Закарпаття, депутат обласної ради Гейза Гулачі підкреслив, що сьогодні ми знову можемо пересвідчитися: Угорщина намагається допомогти людям, які потрапили у важку ситуацію в Україні.
– Це вже не перша партія допомоги, її особливість, мабуть, полягає в тому, що наші зусилля, звернення до Угорщини щодо покращення забезпечення медичними засобами, нарешті дали результат. Поставки продуктів харчування надходять регулярно, але, на жаль, зростає проблема з постачанням медичних препаратів у лікарні, в населені пункти. Ми звернулися з цього приводу до профільного міністерства Угорщини, і наше прохання було почуто. Зараз, за допомогою Програми «Угорщина допомагає», вдалося завезти значну партію допомоги, яку отримають лікарні Закарпаття. Сподіваємося, що це також допоможе врятувати людські життя.
Єлізавета Біров, заступниця директора Закарпатської обласної дитячої лікарні, депутат фракції «КМКС» ПУУ обласної ради, член обласної комісії з питань охорони здоров’я, наголосила, що цей вантаж дуже важливий.
– Ці медичні засоби, ліки, засоби захисту будуть використовуватись на Закарпатті. Департамент охорони здоров’я Закарпатської ОВА розподілить це у всі лікарні області відповідно до потреб, що допоможе в лікуванні пацієнтів та в роботі медперсоналу. Сьогоднішня медицина немислима без знеболюючих, бинтів та інфузійних помп, яких доставили 600 одиниць. Вони необхідні, в першу чергу, в онкологічних та неонатологічних відділеннях для введення препаратів важким пацієнтам. Також надійшло кілька тисяч пар медичних рукавичок, які є витратним матеріалом і постійно потрібні в повсякденній роботі як у відділеннях лікарень, так і в лабораторіях. Також ми отримали сумки для надання першої допомоги та аптечки, що також дуже важливо, адже вони підходять для догляду не лише за дорослими пацієнтами, а й для дітей.
Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися