Міністр закордонних справ Ватикану відвідає Київ, де зустрінеться з українським колегою
Оскільки війна в Україні триває, секретар Ватикану у зв’язках з державами, британський архиєпископ Пол Галлаґер, планує наступного тижня відвідати Київ, де, як очікується, проведе зустрічі на найвищому рівні.
За словами джерела, знайомого з візитом, поїздка Галлаґера до Києва була «нещодавно підтверджена». І хоча подробиць про офіційний розклад і перелік зустрічей немає, очікується, що Галлагер зустрінеться з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою наступної п’ятниці, 20 травня. Про це повідомляє католицьке видання «Crux».
Поїздка відбудеться як наслідок насильницького конфлікту, який почався із повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.
Наразі під час цієї різні було вбито тисячі, включаючи сотні дітей, а мільйони або втекли за кордон як біженці, або є внутрішньо переміщеними особами. Благодійні організації намагаються зібрати допомогу та доставити її тим, хто потрапив у пастку в зонах конфлікту.
Президент України Володимир Зеленський, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук та посол України при Святому Престолі Андрій Юраш неодноразово запрошували Папу Римського Франциска відвідати Київ з метою припинення насильства.
Папа Франциск продемонстрував відкритість і сказав журналістам на борту папського літака, який повертався з Мальти минулого місяця, що візит в Україну «на столі».
Виникли сумніви щодо ймовірності візиту Папи в Україну останніми тижнями через триваючу боротьбу Папи з болем у колінах, а також через кілька публічних заяв російського православного Патріарха Кіріла на підтримку війни та невпинної облоги Президентом Росії Владіміром Путіном стратегічних міст України.
У недавньому інтерв’ю державний секретар Ватикану італійський кардинал П’єтро Паролін сказав, що папський візит в Україну все ще обговорюється, «але його виконання обумовлено можливістю сприяти реальному покращенню ситуації в країні».
«Поїздка не мала б сенсу, якби наступного дня війна відновилася, як і раніше», — сказав він.
Повідомляється, що візит Галлаґера в Україну планувався місяцями, ще до початку нинішньої війни. Спочатку він планував відвідати до Великодня, але тест на COVID-19 показав позитивний результат для нього, і поїздку відклали.
«Зараз ми активно готуємося до приїзду монс. Пола Галлаґера, міністра зі зв’язків з державами. Порядки денні повинні зберігатися», — про це сказав апостольський нунцій у Києві архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, який в українській столиці мав зустріч з директором ACS Italia Алессандро Монтедуро, на якій також був присутній журналіст інформаційної агенції «SIR».
Під час розмови нунцій нагадав про важливість «дипломатії малих кроків» та підкреслив «роботу єдності, яку проводить Всеукраїнська Рада, особливо в нинішній ситуації. Я сподіваюся, — сказав він, — що ця єдність буде збережена і прогресуватиме ще більше, тому що таким чином ми стаємо братами як народ і як церква. Над цим аспектом треба працювати. Пошук миру також проходить через навернення сердець». Архиєпископ Кульбокас також повторив, що «з радістю вітатиме паломництво Папи Франциска до місць страждань України. Ми віримо в його роль і у Святого Духа, який його супроводжує».
Раніше Папа Франциск посилав двох кардиналів — свого елемозинарія, польського кардинала Конрада Краєвського та нового префекта відділу інтегрального людського розвитку Ватикану, канадського єзуїта кардинала Майкла Черні — до прикордонних країн поблизу України, щоб підтримати біженців, які втікають.
Однак присутність Галаґера в Києві в умовах нинішніх обставин свідчить про неабияку зацікавленість Папи в мирному процесі і, безсумнівно, буде інтерпретовано на геополітичному рівні як заява про симпатії Святого Престолу в нинішньому конфлікті, незважаючи на те, що Папа Франциск досі публічно не назвав Путіна чи Росію агресором.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися