Україна завершила опалювальний сезон 2019-2020 рр. з рекордним залишком газу у сховищах
Станом на 31 березня в українських підземних сховищах газу (ПСЗ) перебувало 15,9 млрд кубометрів палива, що на 80% більше, ніж на звітну дату роком раніше, повідомляє пресслужба АТ «Укртрансгаз».
На 31 березня 2020 року в українських ПСГ зберігається 15,9 млрд куб. м природнього газу. Це один із найвищих показників наповненості українських сховищ газу в на кінець березня за останні 10 років. Так, рік тому, станом 31.03.2019, в ПСГ України зберігалося – 8,8 млрд куб. м.
При цьому, нині 1,6 млрд куб. м газу знаходиться в режимі «митний склад» (1095 днів без оподаткування митними платежами). Послугою «митний склад» наразі активно користуються трейдери як з України, так і з інших країн – США, Швейцарії, Франції, Німеччини, Польщі, Чехії, Словаччини, Естонії та Ірландії.
Цьогорічний високий рівень наповнення ПСГ зумовлено низкою чинників:
- накопичення рекордно високих обсягів природного газу в ПСГ в сезон закачки-2019 – 21,8 млрд куб. м,
- невисокий рівень відбору газу протягом опалювального сезону 2019/2020 через теплу зиму – 6,06 млрд куб м. Минулого сезону відбору ця цифра дорівнювала 8,5 млрд куб. м.
- початок сезону закачування розпочато раніше, ніж минулого року: в цьому році – в березні, а минулого року – в квітні.
Додамо, що пандемія COVID-19 не вплинула на роботу українських ПСГ. «На сьогодні всі підземні сховища газу працюють у штатному режимі. Зобов’язання перед клієнтами виконуються в повному обсязі. Щоб протистояти поширенню вірусу COVID-19 та зберегти здоров’я наших співробітників, ми перевели частину колективу на віддалену роботу. Тих, хто залишається на робочих місцях, забезпечуємо додатковими засобами захисту та дезінфекції», – зауважив генеральний директор АТ «Укртрансгаз» Сергій Олексієнко.
А нещодавно товариство «Укртрансгаз» офіційно повідомило про завершення сезону відбору та підготовку підземних сховищ газу до закачування. Тож, клієнти компанії можуть наразі замовляти обидві ці послуги.
Два ПСГ вже працюють в режимі закачування і до них було доправлено 53 млн куб. м блакитного палива. Решта сховищ готуються до виходу в нейтральний період – на них здійснюватимуться регламентні та ремонтні роботи перед початком закачування.
«Зауважимо, що для тих, хто не встиг замовити річну гарантовану потужність, доступними є послуги закачування та відбору газу на переривчастій основі – місячній або добовій. Однак, тут варто враховувати технічні особливості газосховища в нейтральному періоді – у цей час доступ замовника до потужностей може бути обмежений. Щоб уникнути таких обмежень у майбутньому, оператор газосховищ рекомендує клієнтам на наступний рік замовляти річну гарантовану потужність», – повідомила пресслужба «Укртрансгазу».
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися