Про історію виникнення руху з вивчення народних танців розповіли у Вишкові

Про історію виникнення руху з вивчення народних танців розповіли у Вишкові

17:22 Травень 18, 2022

Життя 2181 3 хвилини

Magyar

Культурний організатор Закарпатської філії мережі Будинків народних традицій Еніка Вараді 14 травня, в День майстер-класів із вивчення народних танців, у Вишкові виступила з презентацією про виникнення та поширення руху з навчання народним танцям.

Участь у заході, який відбувся у стінах Культурного центру ім. Шандора Фодо, взяли вихованці Вишківської народної майстерні «Резеда».

Із лекції молодь мала можливість дізнатися, хто був ініціатором руху з навчання народних танців, коли він виник, які танці вивчали на першому майстер-класі в Будапешті та як рух поширився в Карпатському басейні й на Закарпатті.

Рух із навчання народним танцям виник 50 років тому, відтак, із нагоди ювілейної дати, заходи з цього приводу відбулися у всьому Карпатському басейні та в різних країнах світу.

Перший майстер-клас із вивчення народних танців провели 6 травня 1972 року в Будапешті в Книжковому клубі. Відтак, початкова точка руху пов’язана з цією подією. Протягом останніх років рух танцювальних майстер-класів посилився і на Закарпатті, створилися музичні колективи та ансамблі народного танцю. Все це завдяки підтримці угорського уряду та завдяки праці самовідданих закарпатців. Рух із навчання народним танцям на Закарпатті протягом останніх років підтримала низка організацій на Закарпатті. На обласному рівні його координувала Закарпатська філія мережі Будинків народних традицій, котра щороку організовує своєрідний підсумковий захід, зустріч колективів, які задіяні в цьому процесі в краї.

Цього року організація планувала відзначити ювілейну дату різноманітними заходами, проте війна внесла свої корективи. Тож організатори вирішили розказати про рух у рамках просвітницької лекції для молоді. Після презентації відбулася гра-вікторина, в рамках якої присутні, які розділилися на дві команди, відповідали на запитання на тему історії танцювального руху.

У рамках заходу відбулося і заняття з рукоділля, яке провели місцеві вишківські майстрині – Зіта Сенек, Єва Немеш та Оршоля Гаваші.

Атмосферності додав виступ народного ансамблю «Вишківські фрічки», під час якого вчитель народних танців Дора Йевреш навчила кілька кроків для наймолодших.

Захід відбувся за підтримки Фонду ім. Шандора Чорі.

(Kővári/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня