Яким чоловікам дозволили виїзд за кордон?

Яким чоловікам дозволили виїзд за кордон?

15:41 Травень 27, 2022

Життя 3131 7 хвилин

Magyar

З 26 травня уряд видав постанову, якою розширив категорії чоловіків призовного віку, яким можна виїжджати за кордон.

До них належать, зокрема:

1. Водії, що перевозять медичні та гумвантажі, для потреб ЗСУ, військових формувань та населенню України.

Інформація про таку особу має бути в інформаційній системі Укртрансбезпеки, а рішення про виїзд має ухвалити Мінінфраструктури або обласні військові адміністрації з відповідним обґрунтуванням. Такі водії мають право виїжджати за межі України на строк до 6 місяців. Безперервно перебувати за кордоном можна не більше ніж 30 календарних днів.

2. Водії, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів, є водіями транспортних засобів суб’єктів господарювання.

Інформація про таку особу має бути у інформаційній системі Укртрансбезпеки. Перетинати кордон можна лише на транспортному засобі ліцензіата, повна маса якого більше 3,5 тон.

Таким водіям можна перебувати за кордоном не більше 45 днів поспіль.

3. Працівники залізничного транспорту, які забезпечують безперебійну роботу залізниці та її функціонування. Мають мати рішення від Мінінфраструктури про виїзд закордон, якщо йдеться про працівників Укрзалізниці. Для працівників підприємств потрібно мати рішення про виїзд за межі України від обласних військових адміністрацій за місцезнаходженням підприємств. Виїжджати можна не більш ніж на півроку.

4. Спортсмени зі складу національних збірних команд України. До цієї категорії належать спортсмени олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту з інвалідністю, тренери національних збірних команд, спортивні судді та інші спеціалісти, які проводять організаційний, медичний, науково-методичний супровід, антидопінговий контроль, тощо.

Цій категорії потрібно мати підтверджуючі документи про участь в спортивних змаганнях та зборах, які проводяться за кордоном. Таким документом є рішення Мінмолодьспорту про включення до складу учасників спортивного заходу. Спортсмени можуть знаходитися за кордоном не більше ніж 30 календарних днів, але не менше ніж строк проведення заходу.

Нагадаємо, що на час дії військового стану в Україні заборонено виїжджати чоловікам віком від 18 до 60 років, за деякими виключеннями:

Студенти, які навчаються за кордоном

Студенти мають право на виїзд закордон, за наявності довідки за територіального центру комплектування щодо тимчасової непридатності до військової служби. На кордоні потрібно пред’явити студентський квиток, довідку з навчального закладу, виклик на навчання або право на тимчасове проживання у країні навчання.

При цьому, студенти українських вузів не мають права виїзду, хоча мають право на відстрочку.

Експерт із військового права Олександр Порва вважає, що недосконалість нормативно-правової бази обмежила права студентів українських вишів. Адже такі студенти не будуть призвані на військову службу, бо мають право на відстрочку, а ті, які раніше вступили в закордонні вузи, навчатимуться далі, передає Армія.Інформ.

У Держприкордонслужбі роз’яснили порядок виїзду чоловіків, які постійно проживають, працюють або мають інші договірні зобов’язання закордоном. Ці категорії підпадають під виключення вищим військовим керівництвом:

Постійне місце проживання за кордоном

Якщо чоловік вибув на постійне місце проживання за кордон та отримав дозвіл державної міграційної служби України, який передбачає погодження з військовим комісаріатом. Відтак, людина вибула та не стоїть на військовому обліку, не є військовозобов’язаним, а тому може перетинати кордон без обмежень.

Якщо чоловік хоч і проживає за кордоном фактично, однак не оформив своє вибуття згідно з офіційною процедурою, яка передбачає зняття з обліку у військоматі, тоді він не може виїжджати з України.

Відрядження

Заброньовані особи, які здійснюють закордонні відрядження, можуть перетинати кордон. Для цього потрібно мати документи, які підтверджують, що людина заброньована. До них належать документи про відрядження, які засвідчують службову мету (посвідчення про відрядження, витяг з наказу, лист-звернення до Державної служби від керівника підприємства).

Непридатні та обмежено придатні до військової служби

Придатний чи не придатний чоловік до військової служби, визначає військова лікарська комісія при територіальних центрах комплектування. Особи, які мають відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають право на перетин кордону згідно з Постановою КМУ №57.

До них належать, зокрема, особи з інвалідністю або особи, які є непридатними до військової служби за станом здоров’я до 6 місяців, відповідно до висновку військово-лікарської комісії.

На кордоні потрібно пред’явити такі документи: військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. В цих документах має бути зазначено висновок військово-лікарської комісії з посиланням на відповідний пункт наказу.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня