Україна візьме участь в пілотних проектах для транскордонного електронного підпису
Україна братиме участь у пілотних проєктах для тестування транскордонного електронного підпису. В перспективі це допоможе українцям укладати контракти за допомогою цифрового електронного підпису з іноземними компаніями.
Нашу державу обрано серед країн Східного Партнерства ЄС та запрошено до участі в пілотних проектах по електронному підпису. Міністерство цифрової трансформації отримало відповідне підтвердження 10 квітня, інформує Урядовий портал.
Відбір проводився програмою EU4Digital, що фінансується ЄС, на основі оцінки адаптації українського законодавства та технічної реалізації вимог у сфері електронних довірчих послуг.
«Ми координуватимемо процес реалізації пілоту, який покликаний створити нові можливості для підпису угод з іноземними компаніями за допомогою КЕП. Наразі такі інструменти відсутні. Тому ми докладаємо всіх зусиль для взаємного визнання електронних підписів з іноземними державами», – прокоментував поточну ситуацію у цьому тпитанні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ціль цього пілотного проекту – досягнути технічну транскордонну інтероперабельність кваліфікованих електронних підписів. Це надасть можливість підписувати угоди та інші документи з іноземними компаніями за допомогою електронного підпису. Зокрема, Україна тестуватиме е-підписи на реальних прикладах їхнього застосування в Естонії та Молдові.
Цим кроком Україна наближується до інфраструктури Європейського Союзу, використовуючи максимум наявних можливостей європейської інтеграції завдяки виконанню відповідних зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС.
До відома, електронний цифровий підпис або ЕЦП це той же підпис, тільки в електронній формі. При чому за правовим статусом в Україні він прирівняний до власноручного підпису або печатки.
Його отримують за результатами криптографічного перетворення та можуть додавати до інших даних або документів. Зокрема, за допомогою ЕЦП можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо.
В Україні електронний підпис доступний вже кілька років. Отримати такий підпис українці можуть в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК).
Активно користуються електронним підписом і очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров. зокрема, нещодавно він підписав меморандум з главою Національного банку за допомогою електронного цифрового підпису.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися