На Закарпатті розповіли про епідемічну ситуацію в регіоні

На Закарпатті розповіли про епідемічну ситуацію в регіоні

16:57 Липень 19, 2022

Життя 2139 5 хвилин

Magyar

З початку 2022 року на Закарпатті зареєстровано 1242 випадки інфекційних захворювань не враховуючи грип та ГРВІ у тому числі COVID-19. Тобто із 100 тисяч закарпатців 99 хворіли на інфекційне захворювання у перші 6 місяців 2022 року. Про це нині під час брифінгу повідомив Михайло Поляк – директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Закарпатської обласної ради.

– Ріст захворюваності у часі співпадає з початком активних бойових дій, а також великою кількістю вимушено переміщених осіб, які прибули на Закарпаття. У порівнянні з 2021 роком зросла захворюваність на туберкульоз на 27%. Також вперше виявленні хронічні вірусні гепатити В, С з 15 до 48 випадків. На відміну від попередніх років пандемії, початок підйому захворюваності кишковими інфекціями відбувся вже у березні та продовжився у квітні, по закінченню чергової хвилі COVID-19.

За 6 місяців 2022 року в «Обласній клінічній інфекційній лікарні» проліковано 98% пацієнтів із кишковими інфекціями, 87% з ангінами, 72% з ГРВІ, 8% з гострим гепатитом А та 86 пацієнтів із хронічними гепатитами С та В. Більше 500 хворих було проліковано на COVID-19. На інфекції хворіли, як закарпатці, так і внутрішньо переміщені особи. Ситуація із коронавірусом поступово змінюється. Якщо два попередні тижні ми говорили про сталі тенденції, то вже минулого тижня зареєстрована кількість нових випадків збільшилася майже втричі і становила більше 80 випадків, – розповів Михайло Поляк.

Загалом лікарі прогнозують восени нову хвилю захворювання на СOVID-19, тож закликають усіх вакцинуватися, а також не забувати про бустерне щеплення.

Також директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» звернув увагу на те, що зараз у сімейних лікарів є в достатній кількості препарату «Молнупіравір», який показав значну ефективність при лікуванні COVID-19. Особливо це стосується людей, які знаходяться в групі ризику та осіб після 60-ти років. Якщо цей препарат назначити в перші доби захворювання, то перебіг коронавірусу буде значно легшим.

У свою чергу Вікторія Тимчик – завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ України вкотре наголосила на актуальності щеплень.

– Якщо можна не захворіти на інфекційне захворювання, то краще не хворіти. Тому щеплення є вкрай важливими. Варто зазначити, що загальний план вакцинації ми виконали на 31%. Це є досить непоганий показник. До прикладу, минулого року він становив 26%. Якщо брати по пріоритетних групах хвороб, то звичайно після спалаху поліомієліту, особлива наша увага прикута до цього захворювання. До 1 року отримали щеплення від поліомієліту 41% дітей (первинний базовий вакцинальний комплекс), у 18 місяців щеплено 44% і найбільш проблематична група – діти підлітки до 14 років відсоток щеплення яких становить тільки 33%. Тож це наразі для нас пріоритетна вікова група з якою ми розпочнемо роботу. Будемо рекомендувати батькам підлітків з’явитися на вакцинацію, – зазначила Вікторія Тимчик.

Якщо говорити про охоплення вакцинацією від COVID-19, то наразі дві дози отримали 380 тис. мешканців Закарпаття. Це приблизно 40%. Проте бустерну дозу отримали всього 3, 5% населення області. Тож лікарі закликають усіх з’явитися у найближчий пункт щеплення і вакцинуватися, оскільки вакцина є у вільному доступі.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня