Водійські права видаватимуть по-новому
Нещодавно Кабмін своєю постановою спростив для українців отримання посвідчення водія в сервісних центрах МВС. Водійські права стало можливим отримувати в будь-якому місті, незалежно від місця навчання.
А з 24 липня змінюються правила, за якими видаватимуть вперше посвідчення водія. Відтепер, теоретичну та практичну частини по підготовці водіїв розмежують.
5 кроків для отримання водійських прав
В Україні запровадили нові правила, за якими видаватимуть посвідчення водія. Навчання теорії та водійську практику розділили. Алгоритм отримання посвідчення водія складатиметься з таких пʼяти кроків:
1. Теоретична підготовка в автошколі. Завершується отриманням свідоцтва, яке дійсне протягом одного року.
2. Складання теоретичного іспиту у сервісному центрі МВС. Надає можливість перейти до наступного кроку.
3. Проходження практичної підготовки у автошколі на вибір.
4. Складання внутрішнього практичного іспиту в автошколі. Отримання свідоцтва, яке дійсне протягом двох років.
5. Складання практичного іспиту у сервісному центрі МВС. Успішне складання завершується отриманням посвідчення водія.
Теорія і практика окремо
Відтак, ураїнцям, які бажають отримати водійські права, потрібно буде спершу завершити теоретичний курс в автошколі. Після цього у територіальному сервісному центрі МВС необхідно скласти теоретичний іспит у вигляді тестування. По завершенню отримати Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки. І тільки після цього можна буде починати навчання в автошколі, тобто проходити практичний курс з виїздом за кермом на вулиці міста.
У МВС наголошують, що такий порядок навчання ввели, спираючись на світовий досвід. Адже такий підхід гарантує безпеку на дорогах, оскільки людина вже знатиме правила дорожнього руху і тільки після цього допускатиметься до практичного навчання, переконані в МВС.
Свідоцтва про теоретичний і практичний курс мають строки дії
Після складання теоретичного іспиту та отримання свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки, людина має право переходити до практики. Для цього потрібно записатися в автошколу і протягом року скласти екзамен з практичного водіння. Якщо цього не сталося, потрібно починати процес навчання спочатку.
Потенційному водію потрібно буде скласти внутрішній практичний іспит в автошколі, і тільки після цього практичний іспит у сервісному центрі МВС. Отримане Свідоцтво про закінчення практичної частини чинне на протязі двох років.
На теоретичній частині навчання людина вивчає правила дорожнього руху, експлуатації транспортних засобів, надання медичної допомоги, основи безпеки руху, тощо.
А на практичному курсі навчається керувати автомобілем. Після завершення навчання складає обов’язковий практичний іспит в автошколі. Отримане Свідоцтва про закінчення практичної підготовки буде дійсним на протязі двох років. Протягом цього часу потенційний водій повинен перейти до наступного етапу — складання практичного іспиту в сервісному центрі МВС та отримання посвідчення водія.
Також відтепер можна обирати різні школи для проходження теоретичного та практичного навчання.
Усі ті, хто розпочали підготовку в автошколах до 24 липня, мають продовжити навчання згідно зі старими нормами. Складання внутрішніх іспитів в автошколі та іспитів в територіальному центрі МВС для таких водіїв проходитиме за старими правилами.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися