У річницю пожежі в Нотр-Дамі знову задзвонив його великий дзвін. ВІДЕО
У середу, 15 квітня, рівно через рік після пожежі в соборі Паризької Богоматері один із двох найбільших дзвонів Південної вежі собору задзвонив. Це була єдина подія з нагоди річниці трагедії собору, реставраційні роботи якого були призупинені місяць тому через епідемію коронавірусу.
Уповноважений урядом Жан-Луї Джорджлін, відповідальний за відбудову собору, вирішив, що о 8 годині вечора, коли французи аплодуватимуть зі своїх вікон і балконів на знак поваги персоналу на лінії медичного фронту, які ризикують своїм життям для лікування пацієнтів із COVID-19, задзвонить великий дзвін південної вежі, – оголосило керівництво комунікацій церковного комітету.
У Південній вежі Нотр-Даму «мешкають» два великі дзвони – відлитий у 1686 році «Еммануель», та у 2013 – «Марі». Перший, що важить 13 тонн та є другим після великого дзвону Базиліки Сакре-Кер за величиною у Франції, традиційно звучить на великих релігійних урочистостях, на Великдень, у День Святої Трійці, по закінченні війн та на папських похоронах.
Увечері 15 квітня 2019 року сталася руйнівна пожежа в одному із найзнаменитіших соборів у світі, більш ніж 850-річному готичному католицькому соборі Паризької Богоматері – Нотр Дамі. Внаслідок пожежі дах, шпиль і годинник Нотр-Дам де Парі було повністю знищено, пожежникам удалося врятувати лише опорні конструкції собору.
Храм, що знаходиться в самому серці французької столиці та який щороку відвідує понад 13 мільйонів туристів з усього світу, все ще не врятовано повністю. На думку уповноваженого уряду, якому доручено відбудувати собор, вірогідність того, що Нотр-Дам обвалиться, надзвичайно мала. Однак власне реконструкція храму ще не розпочалася.
Роботи з укріплення будівлі були припинені місяць тому, оскільки дезінфекційні можливості в соборі не дозволяють застосування правил епідеміологічної безпеки для майже сотні фахівців, які працюють на будівельному майданчику.
Згідно з попередніми планами, роботи по укріпленню опори мали бути завершені влітку, з очищенням будівельного сміття від величезного склепіння, яке обвалилося під час пожежі. І лише після цього розпочалася б найделікатніша фаза робіт: балки опорної конструкції, побудованої до пожежі для реставрації, повинні були бути знесені. Ця конструкція також була пошкоджена під час пожежі і тепер ніби павутина оточує будівлю. З минулого року будівлю обладнали десятками датчиків, однак, на щастя, вони не подавали сигналів небезпек – стіни собору стоять непохитно.
Після руйнівної пожежі, яка шокувала весь світ, на реставрацію було перераховано понад 900 мільйонів євро благодійних пожертвувань від меценатів, великих корпорацій та організацій, а також простих вірян із усього світу. Однак роботи по стабілізації будівлі, які розпочалися наступного дня після пожежі, у липні були припинені на три тижні через ризик отруєння працівників свинцем, а восени та взимку процес ускладнювали бурі.
Урядовий уповноважений Жан-Луї Джорджлін, незважаючи на неодноразове припинення робіт, вважає, що відновлення може розпочатися в 2021 році після того, як конструкцію склепіння буде стабілізовано пізніше цього року. Наступного дня після пожежі президент Еммануель Макрон заявив, що хоче відновити собор протягом п’яти років, і хоча на думку багатьох цей термін є жорстким, урядовий уповноважений заявив, що метою залишається завершити реставрацію до граничного строку, який вимагає глава держави.
«Передбачається, що призупинення робіт (через епідемію коронавірусу) триватиме близько двох місяців. Нам буде необхідно наздогнати прогаяне протягом 68-місячного періоду», – заявив Урядовий уповноважений французькому інформаційному агентству AFP.
Однак досі не вирішено, яким чином Франція відновить одну з найбільш емблематичних споруд готики.
Зруйнована гусарська вежа була побудована в 1860 році за планами Євгена Віолет-ле-Дюка після того, як оригінальну споруду, побудовану в 1250 році, знесли у період з 1786 до 1792 років. «Реконструктори» поділилися на два табори: «ортодоксальні» вимагали побудувати ідентичну відреставровану в 19 столітті репліку будівлі з гусарською вежею, спроєктовану Віолет-ле-Дюком. Головний архітектор собору, Філіп Вілньов, також є прихильником цього табору. «Модерністи», в тому числі і сам Президент Республіки, внесли б інноваційні ідеї до вигляду будівлі, у такий спосіб залишивши на соборі «більш-менш сміливий відбиток XXI століття».
Точна причина пожежі досі не визначена, але прокуратура Парижу заявила, що на основі попередніх розслідувань ознак навмисного підпалу досі не виявлено. Пізніше в поліції припустили, що причиною пожежі могла стати непогашена сигарета або коротке замикання в частині будівлі, яка перебувала на реконструкції. Полум’я, що охопило будівлю і яке змогли загасити лише зранку, завдало величезної шкоди Нотр-Даму.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися