Річка Янцзи – на межі висихання
Регіон страждає від безпрецедентної посухи, наслідки драматичні, адже річка Янцзи забезпечує водою для поливу та пиття сотні тисяч людей у Китаї.
У провінції Сичуань на шість днів призупинили роботу виробництв, щоби запобігти відключенням електроенергії.
Уряд країни намагається викликати опади за допомогою повітряних куль, але експеримент не дуже вдалий. З посухою борються кілька провінцій, деякі ділянки річки Янцзи повністю висохли. Значна частина країни страждає від найбільшої спеки за всю історію.
Нещодавно провінція Хупей заявила про намір поцілити у хмари снарядами з йодидом срібла, щоби викликати більше опадів, оскільки регіон із червня страждає від посухи. 150 тисяч людей мають труднощі з доступом до питної води, від спеки та посухи постраждали 400 тисяч гектарів зернових. Багато тварин перевезли в інші провінції, що коштувало уряду Китаю 300 мільйонів юанів. Однак втілення проєкту щодо зміни погоди вимагає товстого шару хмар, а вони над посушливими регіонами занадто тонкі.
Снаряди розміром із сигарету утворюють кристали льоду в хмарі, в результаті чого вміст вологи стає важчим, що сприяє випаданню опадів, пояснює CNN.
Китай вже використовував подібну технологію перед Олімпіадою 2008 року в Пекіні, щоб забезпечити суху погоду на час церемонії відкриття. Йодид срібла також придатний для створення снігу та зменшення інтенсивності граду.
У провінції Сичуань, одній з економічних центрів Китаю, де проживає 84 мільйони людей, влада закрила всі заводи на шість днів, щоб запобігти дефіциту електроенергії. Хвиля спеки в Китаї триває вже понад 64 дні, і, за даними Національного метеорологічного центру, найближчими днями може ще більше посилитися.
Янцзи — не єдина річка в Північній півкулі, якій загрожує пересихання. У Рейні зокрема також надзвичайно низький рівень води.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися