ЄС підтримує розширення скринінгу на рак
У рамках Європейського протиракового плану Європейська комісія висунула нову рекомендацію щодо підтримки країн – членів Європейського Союзу в збільшенні участі в скринінгу на рак, повідомили у вівторок у виконавчому органі ЄС у Брюсселі.
Стелла Кіріакідіс, член комітету, відповідальний за здоров’я та безпеку харчових продуктів, сказала на своїй пресконференції, що метою рекомендації є збільшення кількості скринінгових тестів, які охоплюють кілька цільових груп і кілька типів раку.
Новий підхід ЄС підтримуватиме країни-члени в забезпеченні того, щоб до 2025 року 90 відсотків населення ЄС, яке має право на скринінг на рак молочної залози, шийки матки та товстої кишки, могли взяти участь у скринінгу. Єврокомісар заявила, що цей захід виправданий тим, що у 2020 році в ЄС діагностували рак у близько 2,7 мільйона людей, а понад 1,3 мільйона людей померли від цієї хвороби.
Система скринінгу на рак в ЄС охоплюватиме типи раку, на які припадає майже 55 відсотків нових випадків раку, щороку діагностованих в ЄС.
Рекомендація розширює цільову групу скринінгу на рак молочної залози з поточної вікової групи 50-69 років на жінок віком від 45 до 74 років. Він також рекомендує жінкам віком 30-65 років проходити скринінг на рак шийки матки принаймні кожні п’ять років, беручи до уваги статус вакцинації проти Папіломавірусів. Для людей віком від 50 до 74 років у Брюсселі вимагається сортувальна експертиза на рак товстої кишки з імунохімічними тестами, щоб визначити можливе подальше спостереження після ендоскопії та колоноскопії.
Нова рекомендація розширює популяційний організований скринінг раку на рак легенів, рак передміхурової залози та, за певних обставин, рак шлунка, а також рекомендує скринінг на рак легенів для завзятих курців і колишніх курців у віці від 50 до 75 років. Чоловікам віком до 70 років він рекомендує тест на рак передміхурової залози на основі тесту на простатоспецифічний антиген і магнітно-резонансну томографію (МРТ) як подальше спостереження. Він рекомендує скринінг на Helicobacter pylori та спостереження за передраковими ураженнями шлунка в регіонах із високою захворюваністю та смертністю від раку шлунка.
Крім того, рекомендація звертає увагу на рівний доступ до скринінгу, потреби певних соціально-економічних груп, людей з обмеженими можливостями та людей, які проживають у сільській місцевості або віддалених районах. Він також вважає важливим забезпечити відповідні та своєчасні діагностичні процедури, лікування, психологічну підтримку та подальший догляд, – заявила єврокомісар.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися