Минулого року в ЄС від пожеж постраждало понад пів мільйона гектарів землі
Минулого року в ЄС понад пів мільйона гектарів землі, близько 5500 квадратних кілометрів, постраждало від вогню. Щонайменше сто тисяч гектарів територій, які згоріли, були об’єктами охорони програми Natura 2000. Про це у своєму звіті повідомляє Об’єднаний дослідницький центр Європейської комісії.
Згідно із заявою, минулий рік виявився другим найгіршим після 2017-го за кількістю вигорілих територій у ЄС відтоді, як Європейський Союз почав реєструвати такі дані. Зазначається, що п’ять років тому в Євросоюзі вигоріло удвічі більше земель, ніж торік.
У 2021-му пожежі на природних територіях були зареєстровані у 22 із 27 країн – членів ЄС. Найбільш руйнівні – в Італії, Португалії та Греції.
Кількість і розмір вигорілих територій у південних державах – членах ЄС торік подвоїлися порівняно з 2020 роком. 2021-й став другим найгіршим роком щодо пожеж у природоохоронних зонах з 1986-го.
Минулого року країни-члени активували механізм цивільного захисту Євросоюзу 11 разів. Він надає протипожежну авіацію, гелікоптери та іншу допомогу потерпілим державам.
У звіті не йдеться про цьогорічні лісові пожежі та постраждалі площі, але зазначається, що, за попередніми даними, 2022 рік у цьому плані був ще гіршим, ніж минулий.
Щодо Угорщини у звіті повідомляється, що минулого року в країні зафіксували 1154 лісові пожежі, а площа постраждалих територій становила 2413 гектарів, що є середнім показником у десятирічному розрізі.
Найбільш пожежонебезпечним у 2021 році виявився період з кінця лютого до середини квітня, а найбільше пожеж було зареєстровано в Угорщині в червні та вересні.
Основна частина весняних пожеж була зафіксована в північних регіонах країни, а від літніх головним чином постраждала рівнина Альфельд. Минулого року більшість загорянь виникли на прилеглих до лісів сільськогосподарських угіддях і звідти поширилися на лісові території. В Угорщині вигорілі площі становили в середньому один гектар, було дві пожежі, унаслідок яких згоріло понад 50 гектарів лісу.
У звіті зазначено, що 99% лісових пожеж в Угорщині були спричинені людьми. Однак це ненавмисні підпали. Більшість лісових пожеж виникають через необережність, зокрема незагашені багаття, випалювання сільськогосподарських угідь та викинуті недопалки.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися