Мавпяча віспа залишається глобальною небезпекою, попереджає ВООЗ

Мавпяча віспа залишається глобальною небезпекою, попереджає ВООЗ

11:44 Листопад 3, 2022

Життя 2150 4 хвилини

Magyar

Поширення мавпячої віспи залишається глобальною надзвичайною ситуацією, що відповідає найвищому рівню небезпеки за шкалою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), заявив у вівторок комітет ВООЗ із надзвичайних ситуацій.

У липні ВООЗ оголосила глобальну надзвичайну ситуацію через поширення мавпячої віспи, щоб координувати міжнародну реакцію та вивільняти фінансові ресурси для розповсюдження вакцин і лікування цієї інфекції.

Вірус віспи мавп зазвичай викликає легкі симптоми, зокрема лихоманку, головний біль, біль у м’язах та висип. Однак у рідкісних випадках захворювання може мати летальні наслідки.

У Пакистані надзвичайну ситуацію спричинили повені

У вівторок ВООЗ також повідомила, що Пакистан перебуває на межі колапсу після руйнівних повеней останніх місяців. Рік Бреннан, регіональний директор офісу ВООЗ із надзвичайних ситуацій, що базується в Каїрі, на пресконференції в Женеві по відеозв’язку заявив, що в Пакистані 8 мільйонів людей потребують медичної допомоги. За його словами, ВООЗ поки що отримала заледве 10% із 81 мільйона доларів, необхідного на екстрену підтримку. Він додав, що наразі виконано лише 16% плану допомоги Всесвітньої організації Пакистану на загальну суму 816 мільйонів доларів, пише MTI.

Повені затопили величезні території в південноазіатській країні, спричинивши загибель майже 1700 людей. Сотні тисяч переселенців живуть під відкритим небом. Повені, викликані рекордними мусонними дощами та інтенсивним таненням льодовиків у північних горах, вразили 33 мільйони людей із 220-мільйонного населення країни та завдали шкоди, яка, за підрахунками уряду, оцінюється в 30 мільярдів доларів.

За словами Бреннана, хоча водні маси відійшли, виникли ідеальні умови для розмноження комарів, які поширюють малярію, лихоманку денге, віспу та інші захворювання. Нестача питної води пов’язана з ризиком розповсюдження шлунково-кишкових недуг. Крім того, з липня до початку жовтня було зареєстровано 540 000 випадків зараження малярією, і без належного лікування тисячі людей можуть померти від цієї хвороби, попередив представник ВООЗ. Він додав, що також стрімко зростає кількість дітей, які страждають від недоїдання, і невідомо, яким буде наступний урожай після повені.

Пакистан замовив у росії понад 300 тисяч тонн зерна, щоб уникнути голоду.

У Лівані проблеми може спричинити холера

Бреннан розповів і про швидке поширення холери в Лівані. Після майже 30-річної перерви на початку жовтня було повідомлено про перші інфікування. Уже зареєстровано понад 1400 підозрілих випадків. На сьогодні 381 із них був підтверджений у лабораторіях. Наразі хвороба забрала життя 17 людей.

Холера – це бактеріальна інфекція, яка поширюється через забруднену воду. Симптомами захворювання є блювота, зневоднення та виснаження організму. Холера може призвести до летальних наслідків, якщо її не лікувати вчасно. Вважається, що інфекцію завезли із Сирії. Наразі відомо про близько 20 тисяч випадків підозри на зараження холерою в цій країні.

Джерело:  (napi.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня