В Ужгородському замку можна побачити кабінет Кароя Мейсароша

В Ужгородському замку можна побачити кабінет Кароя Мейсароша

17:03 Листопад 8, 2022

Життя 3158 5 хвилин

Magyar

У музеї, що знаходиться в стінах Ужгородського замку, можна побачити кабінет письменника, адвоката, краєзнавця, першого історика Ужгорода XIX століття Кароя Мейсароша.

3 листопада в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т.Легоцького відкрили кабінет дослідника історії, який у 1861-му видав монографію «Історія міста Унгвар від найдавніших часів і донині». Минулого року з нагоди 200-річчя історика в Ужгородському замку розгорнули тимчасову виставку. Нова експозиція, яка була доповнена особистими речами письменника та відреставрованими меблями, створена за підтримки мецената, історика та юриста Алена Панова.

На його думку, важливо пам’ятати про спадщину Кароя Мейсароша на відстані понад двох століть. Торік Ален Панов переклав монографію «Історія міста Унгвар від найдавніших часів і донині» й доповнив її пояснювальними розділами. Відомий меценат – кандидат історичних наук, доктор філософії, професор, завідувач кафедри міжнародної політики УжНУ – представив видання під назвою «Перша книжка про Ужгород» у вересні 2021-го. А цього року відреставрував і передав музею особисті речі Кароя Мейсароша: письмовий стіл, стілець, годинник, настінне дзеркало. Ален Панов вважає важливим, щоб якомога більше людей знало історію Ужгорода, і робить усе можливе для цього. Тому його родина вирішила викупити в родичів Мейсароша меблі, професійно відреставрувати їх і передати для експонування до музею, щоб відвідувачі мали доступ до них та могли ознайомитися зі спадщиною відомої особистості Ужгорода.

– Такі акції вже давно практикуються в Європі. Це нормально, коли предмети з приватних колекцій передають до музеїв, щоб не лише окремі люди могли ними насолоджуватися, а й щоб їх побачило якомога більше відвідувачів. Зараз ми реалізували це тут, у музеї. Це вже друга така акція нашої родини, і я сподіваюся, що, дасть Бог, ми будемо їх продовжувати.

Іноді ми забуваємо, який генезис пережило понад тисячолітнє місто. Це потрібно виправляти, тому що молодь – і не тільки вона – не дуже знає історію, і це недолік у багатьох аспектах, який ми намагаємось усунути, зазначив Ален Панов.

Захід, котрий зібрав як організаторів і творців, так і журналістів, екскурсоводів і містян Ужгорода, відкрила виконувачка обов’язків директора музею Ольга Шумовська. Вона подякувала родині Панових за надані для експонування особисті речі Кароя Мейсароша, а також за допомогу під час створення інтер’єру кабінету.

Співробітники музею на чолі з Валерією Русин, завідувачкою відділу історії та краєзнавства, теж із великим ентузіазмом долучилися до благородної справи і передали з архіву музею кілька цікавих рукописів відомого юриста та історика.

Колись Карой Мейсарош написав у своїй монографії: «Я хотів побудувати міст у минуле, завдання сучасного покоління – зміцнити і зберегти цей міст…» І в світлі останніх подій, здається, є надія, що представники сучасного покоління зміцнять і збережуть його.

Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня