Європа нагрівається вдвічі швидше, ніж решта світу
Кілька метеорологічних організацій відзначають, що середня температура в Європі зростає надзвичайно швидко. Середні темпи потепління з 1990 року становили 0,5 градуса за Цельсієм за десятиліття, що вдвічі перевищує середньосвітовий показник. Наразі Європа є континентом, що найшвидше нагрівається у світі.
За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), опублікованими в листопаді 2022 року, приповерхнева температура в Європі за останні 30 років зростала вдвічі швидше, ніж у середньому по світу. Це вдвічі перевищує середній світовий показник, що робить Європу континентом, який найшвидше нагрівається: з 1990 року вона потеплішала на 0,5 градуса за Цельсієм за десятиліття– пише портал Átlátszó.
У період з 2012 по 2021 рік середня глобальна температура була на 1,11-1,14 градуса за Цельсієм вищою за доіндустріальний рівень, що зробило це десятиліття найтеплішим за всю історію спостережень. Більшість вчених вважають, що основною причиною цього потепління є діяльність людини, зокрема викиди парникових газів.
За цей же період температура на суші в Європі зросла в середньому на 1,94-1,99 градуса за Цельсієм. 2020 рік вважається найтеплішим роком в Європі з початку спостережень за допомогою інструментів, з аномалією від 2,51 до 2,74 градусів за Цельсієм порівняно з доіндустріальним періодом (1850-1900 роки). За даними видання, цей період був особливо теплим у Східній Європі, Скандинавії та на сході Піренейського півострова.
Щоб уповільнити потепління, країни ЄС взяли на себе зобов’язання в Паризькій угоді обмежити підвищення температури до 1,5 градусів за Цельсієм. Однак Європейське агентство з охорони навколишнього середовища (ЄАОС) стверджує, що без радикального скорочення глобальних викидів парникових газів ми все одно перевищимо межу в 2°C до 2050 року. Вони прогнозують, що в цьому столітті температура на суходолі Європи підніметься набагато вище середньосвітового показника.
На основі прогнозованих викидів вуглекислого газу вони представляють низку сценаріїв, один з яких передбачає підвищення температури суші від 1,2 до 3,4 градусів за Цельсієм, а також потепління від 4,1 до 8,5 градусів за Цельсієм до кінця століття.
Найбільші аномалії, ймовірно, відбудуться в північно-східній Європі, північній Скандинавії та на суші країн Середземномор’я. Найнижчий показник очікується в Західній Європі, включаючи Великобританію, Ірландію, Західну Францію, країни Бенілюксу та Данію.
Джерело: (index.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися