Опитування: європейська громадська думка щодо озброєння України розділилася
Лише у 9 з 27 країн-членів ЄС більше половини респондентів погодилися з тим, що Євросоюз та його члени повинні купувати зброю для України, а кілька країн-членів підтримують Україну зброєю, незважаючи на негативну думку власного населення – згідно з дослідженням Századvég Europe Project. Аналіз, проведений на основі опитування, розглянув, як громадяни ЄС ставляться до питання озброєння України з боку європейської спільноти та її членів.
Політичне керівництво в декількох країнах-членах ЄС йде проти волі населення
З початку російсько-українського збройного конфлікту питання поставок зброї в Україну домінує в європейській публічній дискусії, поряд із запровадженням та реалізацією Брюсселем каральних заходів. Опитування показує, що в 13 країнах-членах ЄС частка тих, хто виступає проти озброєння України, перевищує частку тих, хто «за», причому в 9 з них більше половини респондентів відкидає ідею придбання озброєння. Зокрема, 80% угорців, 69% греків, 62% австрійців і 57% чехів виступають проти того, щоб ЄС і його держави-члени підтримували Україну в закупівлі озброєння.
Важливо зазначити, що більше половини (57%) респондентів у Чехії виступають проти європейського ембарго на постачання зброї Києву, проте чеський уряд відправив значні партії зброї в Україну. Більше того, у Німеччині кількість тих, хто виступає проти озброєння України (49%), на 5 відсотків перевищує кількість тих, хто «за» (44%), а канцлер Німеччини Олаф Шольц наприкінці січня вирішив, що Берлін надасть Україні 14 бронетранспортерів. Таким чином, рішення політичних еліт кількох країн-членів ЄС щодо російсько-української війни не відповідають очікуванням їхніх громадян.
Немає європейського консенсусу щодо закупівлі озброєння
Слід підкреслити, що, як і у випадку з брюссельськими санкціями, європейська громадська думка суттєво розділилася щодо питання закупівлі озброєння для посилення військової потужності України.
Опитування показало, що у 5 країнах-членах ЄС (Іспанія, Люксембург, Румунія, Франція, Ірландія) частка тих, хто підтримує купівлю зброї для України, перевищує кількість тих, хто виступає проти, але становить менше 50% від загальної кількості респондентів. Цікаво відзначити, що Іспанія вже постачала зброю Україні в минулому, а в січні також висловила готовність передати танки, хоча менше половини іспанців (49%) підтримують купівлю зброї для України. Так само Франція хотіла б передати Києву додаткові танки на додаток до вже наданої бойової техніки, незважаючи на те, що менше половини французів (46%) згодні з купівлею зброї.
У 9 країнах-членах ЄС (Латвія, Естонія, Польща, Швеція, Данія, Фінляндія, Литва, Нідерланди, Португалія та Швеція) більше половини респондентів підтримують озброєння України. Частка тих, хто погоджується з тим, що ЄС та його члени повинні купувати зброю для України, найвища в Латвії (79%), Естонії (73%) та Польщі (71%). Результат менш несподіваний, якщо врахувати, що ці країни безпосередньо межують з Росією.
Джерело: MTI/hirado.hu/szazadveg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися