Міністр оборони Німеччини не підтримує відновлення призову на військову службу
Відновлення призову не допоможе вирішити проблеми армії в Німеччині – на думку міністра оборони країни, слід розробити новий підхід щодо цього питання. У заяві, опублікованій на німецьких новинних порталах у середу, Борис Пісторіус підкреслив, що не підтримує відновлення призову, який був призупинений у 2011 році.
Замість військової служби, від молодих людей треба вимагати виконання ширших зобов’язань у суспільстві в цілому, за зразком колишньої цивільної служби, наприклад, у соціальному секторі, а служба в армії могла б стати одним із варіантів.
На думку міністра, це рішення сприяло би зближенню людей, державних і громадських установ.
Згадуючи заворушення в Берліні напередодні Нового року, він зазначив, що, схоже, є проблеми з недостатнім суспільним визнанням не тільки збройних сил, але й пожежної служби, швидкої допомоги та поліції.
Обов’язок загальної цивільної служби «може показати, наскільки важливі ці інституції для функціонування суспільства», підкреслив політик. Водночас такий підхід може бути запроваджений лише із залученням зацікавлених людей, молоді, тому під час розробки нових правил слід проводити широкі консультації. Соціальна дискусія про служіння батьківщині була б дуже корисною, зазначив Борис Пісторіус.
Згідно з останніми даними міністерства оборони Німеччини, наприкінці минулого року 183 051 військовий перебував на службі в армії за контрактом. Під час дії призовної системи особовий склад був набагато більшим, наприклад, у 1990 році в західнонімецькій армії служило майже 460 тисяч осіб, а в східнонімецькій – близько 150 тисяч.
Раніше Латвія заявила про введення призову на військову службу для всіх громадян чоловічої статі віком від 18 до 27 років, а Данія – про плани зробити призов обов’язковим і для жінок.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися