Майже 50% українців довіряють інформації у Телеграм-каналах, – опитування

Майже 50% українців довіряють інформації у Телеграм-каналах, – опитування

19:34 Лютий 27, 2023

Життя 1508 3 хвилини

Magyar

45,2% українців вважають, що телеграм-канали містять тільки перевірену інформацію. Не згодні з цією тезою 28%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

45,2% респондентів навпаки вважають, що телеграм-канали містять тільки перевірену інформацію.

28% не згодні з цією тезою.

При цьому 21,3% погоджується з протилежною тезою про те, що телеграм-канали “завжди публікують неперевірену інформацію”. 50,1% опитаних з цією тезою не погоджується.

52,2% респондентів підтримують думку про те, що “телеграм-канали інколи публікують неперевірену інформацію”, тоді як 20,3% – не погоджуються з цим. 

Водночас із тезою про те, що “телеграм-канали часто публікують “фейки”, більше користувачів не погоджується (37%), ніж погоджується (34,5%).

Під час фокус-групових обговорень лише невелика частина респондентів зазначала, що дуже цінує власний час і не готова витрачати його на перевірку та читання неправдивих новин, які маніпулюють думкою населення, тому від каналів, що публікують подібний контент, одразу відписуються.

Інші учасники фокус-груп були більш лояльні до неправдивої інформації, йдеться в дослідженні.

Вони дивляться на те, наскільки часто помиляються ті чи інші телеграм-канали.

“Якщо опубліковане вибачення та інформація виправлена, то вони продовжують читати такі телеграм-канали. Якщо вбачають системні помилки, то відписуються. Деякі респонденти вважають, що неправдива інформація не є фейками, які розміщені спеціально в мережі”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, як зазначає КМІС, неправдива інформація в офіційних телеграм-каналах, висвітлена з метою підвищення бойового духу населення під час війни чи надання психологічної підтримки, влаштовує учасників фокус-груп. 

Також більшість українців зазначили, що не перевіряють інформацію, яку публікують телеграм-канали. За їхніми словами, “найкращою перевіркою є час, адже будь-який фейк буде розвінчаний через кілька годин/днів”.

Опитування було проведене з з 21 листопада по 29 грудня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 2005 респондентів. Похибка не перевищує: 2.4% для показників близьких до 50%, 2.1% – для показників близьких до 25%, 1.5% – для показників близьких до 10%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня